Gwiazdy zachęcają do noszenia odblasków

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi. Po zmierzchu wyglądają jak małe, niewidoczne w ciemności punkty. Niestety nie wszyscy są świadomi, że niewielki odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie o tym, żeby nosić odblaski przypomina kampania społeczna „Bezpieczny, bo widoczny”.

Głównym elementem kampanii są spoty informacyjne. Wystąpiły w nich znane w Polsce gwiazdy showbiznesu: Omenaa Mensah, Paulina Holtz, Karolina Malinowska, Artur Chamski oraz dzieci ze szkoły podstawowej nr 103 w Warszawie.

Celem akcji jest propagowanie i uświadamianie, jak ważne jest noszenie przez dzieci odblaskowych elementów garderoby. To dzięki nim można znacznie zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na drogach. Kampania ma przypominać zarówno rodzicom, jak i samym dzieciom o konieczności ich noszenia. Dzieciaki mają przekonać się, że noszenie odblasków to nie obciach, a stylowy, mądry i bezpieczny wybór.

Przypominjmy, że ustawa Prawo o ruchu drogowym nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. Należy jednak pamiętać, że powinny być one noszone po zmroku również mieście! To przecież rozsądna konieczność – nawołują podmioty zaaangażowane w akcję.

Głównym partnerem kampanii „Bezpieczny, bo widoczny” jest firma BARTEK, produkująca obuwie dziecięce z odblaskami. Akcję wspierają także Scotchlite oraz Proama, patronują jej: Komenda Główna Policji i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Więcej o akcji na: www.bezpiecznybowidoczny.org.

jaz

3 komentarze do “Gwiazdy zachęcają do noszenia odblasków”

1. Gwiazdy zachęcają ale czy noszą te odblaski, tu potrzebne są dobre.przykłady a nie gadanie czy, zachęcanie. Przykłady gadania to Sztotinger, Felicjańska, Janachowskaj itp,. to są te gwiazdy?

2. Pingback: magic boom bars legal​