Grudzień Nr 12/2008 (36)

TEST NA PRZEJRZYSTY URZĄD? Mimo iż od kilkunastu lat w branży szkoleniowej działa przynajmniej kilka firm zdolnych opracować profesjonalne bazy pytań egzaminacyjnych, przywilej ich konstruowania niezmiennie przypisany jest Instytutowi Transportu Samochodowego.Nie wiadomo dokładnie, na jakich zasadach powierza się to bądź co bądź – publiczne zadanie.

PROFESJONALNY SYSTEM OBSŁUGI JUŻ DZIAŁA!
Na drogach tłok coraz większy. Niestety, wzrasta również liczba wypadków. Część z nich ma swoje źródło w niedoskonałym systemie szkolenia kierowców. Na potrzeby współczesnego rynku edukacji kierowców odpowiada projekt PRAWKO.PL.
PROMOCYJNA WYPRZEDAŻ PRAWKA
Wydziały komunikacji w całym kraju alarmują: mnożą się przypadki fałszowania dokumentów w szkołach jazdy. Instruktorzy, działając pod presją rynku i pieniędzy, idą na skróty i często wystawiają zaświadczenia, zanim kursant siądzie za kierownicą.
PIERWSZA POMOC TRAFIA DO SZKÓŁ
Redakcja „Szkoły Jazdy” już od ponad dwóch lat promuje ideę wprowadzenia edukacji komunikacyjnej do szkół na prawach pełnowartościowego przedmiotu. Dotychczasowe „fakultatywne” wychowanie komunikacyjne w ramach zajęć techniki nie zdawało egzaminu. Jest szansa, że to się zmieni.

Dodaj komentarz