Gaz zamiast hamulca. Tak oblewa się egzamin na prawo jazdy

nauka jazdy

Lista błędów, które na państwowym egzaminie popełniają kursanci jest długa. Zdarza się im mylic pedał gazu z hamulcem, nie włączają świateł mijania, nie potrafią skręcać w lewo – podaje portal Onet.pl

Część zdających ma również problemy z prawidłowym ustaleniem prawej i lewej strony. Niektórzy potrafią nawet na swoich dłoniach namalować długopisem litery „L” i „P”. Nie zawsze daje to jednak spodziewane efekty. Kiedy egzaminator z elbląskiego WORD-u nakazał kursantce zawrócić na skrzyżowaniu, to ta dwukrotnie spojrzała na swoje ręce i … pojechała prosto. Z kolei w Toruniu doszło do sytuacji, gdzie egzaminator polecił osobie zdającej skręcić w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. Ten spytał go „całkiem w lewo?” Okazało się, że skręcanie w lewo jest najzwyklejszym skręcaniem w lewo, natomiast skręcanie „całkiem w lewo” to zawracanie. Dlatego kursant nie wykonał prawidłowo tego prostego polecenia.

Incydentalnie zdarza się także, że osoba egzaminowana, zamiast kierunkowskazu włącza wycieraczki albo spryskiwacze.  Kursanci mylą także pedał gazu z hamulcem albo sprzęgłem.

Portal Onet.pl podaje również, że rok temu w Toruniu zanotowano rekordowy wynik w podejściach do praktycznego egzaminu na prawo jazdy kategorii B. Okazało się, że kursant oblał go aż 34 razy!

6 komentarzy do “Gaz zamiast hamulca. Tak oblewa się egzamin na prawo jazdy”

  1. Takie pomyłki zawsze były, są i będą. O tym wie każdy normalny egzaminator, który choć trochę miał do czynienia z praktycznym szkoleniem kierowców (zwłaszcza rozhisteryzowanych pań). Tutaj trzeba trochę wyrozumiałości, a nie robić sensacji z byle powodu. Niestety do egzaminowania trafia wiele przypadkowych osób nie mających pojęcia o szkoleniu kierowców. A etykę, która powinna ich cechować mają za przeproszeniem w tyłku. Mówię to z całą odpowiedzialnością.

  2. A jeszcze niedawno czytaliśmy artykuł „Czy ośrodki szkoleniowe oszukują kursantów?”. Absolutnie nie oszukują. Świadomie wysyłają na egzaminy osoby nieprzygotowane. Na co liczą?

  3. Piszą Państwo o błędach ludzi na egz myślę że gdyby podejście egzaminatorów do ludzi było by zupełnie inne było by inaczej ludzie nie boją się tyle egz a osoby z którą będą musiały zdawać, myśli na kogo trafi krążą opowieści to o ty to o tamtym że u tego to juz nikt nie zdaje itd. Gratuluje takiej pracy gdzie można człowieka tak upokorzyć i „jechać ” po nim od samego początku, a po tym jak juz kończą pastwienie się nad tą osobą to są tacy mili i wracają do WORD-ów często najeżdżając na linie przekraczając prędkość.
    Ostatnio egzaminator przyczepił się do mojego kursanta za to że jak to on powiedział ” ma pan zaczepny wyraz twarzy” jeśli ocenia się wygląd a nie umiejętności to coś tu jest nie tak to chyba „TOP MODEL” a nie egz na prawo jazdy!!!

  4. Pingback: https://www.postandcourier.com/sponsored/phenq-reviews-does-this-diet-pill-actually-work/article_1cdbfb1a-395f-11ee-9d97-33c51303c959.html

Dodaj komentarz