GAMBIT 2010

W dniach 22-23 kwietnia na Politechnice Gdańskiej odbyła się międzynarodowa konferencja dotycząca bezpieczeństwa na drodze.

Temat VII Międzynarodowego Seminarium GAMBIT brzmiał „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w Polsce u progu nowej polityki transportowej UE”. Podczas seminarium spotkali się specjaliści odpowiedzialni za drogownictwo, nadzór nad ruchem drogowym, edukację, kształcenie i egzaminowanie kierowców oraz kontrolę techniczną pojazdów. Tegoroczna edycja była poświęcona przygotowaniom Polski do realizacji dyrektywy unijnej w zakresie zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz efektom polskiego udziału w projekcie EuroRAP.

Pierwszego dnia odbyła się sesja naukowa zatytułowana „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego w Zintegrowanym Systemie Bezpieczeństwa Transportu” (referaty: Perspektywy integracji systemu brd w Polsce w ramach koncepcji ZEUS; Transport publiczny w zintegrowanym systemie brd; Zintegrowane zarządzanie ryzykiem w systemie brd; System niezależnych badań wypadków drogowych w koncepcji ZEUS).

Drugiego dnia odbyły się dwie sesje naukowe poświęcone polskim doświadczeniom z realizacji projektu EuroRAP (referaty: Rola Programu EuroRAP w poprawie brd w Europie; Atlas ryzyka na drogach krajowych w Polsce; Europejski Atlas ryzyka; Ocena zagrożenia na sieci dróg – doświadczenia EuroRAP, AusRAP oraz iRAP) oraz realizacji dyrektywy europejskiej w zakresie zarządzania bezpieczeństwem infrastruktury drogowej (referaty: Działania GDDKiA w aspekcie realizacji Dyrektywy 2008/96/WE; Ocena wpływu projektów infrastruktury na bezpieczeństwo ruchu drogowego, Audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego, Inspekcje bezpieczeństwa ruchu drogowego).

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.