Takie orzeczenie wydał sąd koleżeński Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców. Powód? Nazwanie liderów organizacji branżowych użytecznymi idiotami. Będę się odwoływał - mówi Kubiś.

W orzeczeniu z 13 sierpnia sąd koleżeński uznał Eugeniusza Kubisia winnym sformułowanym przez zarząd OIGOSK zarzutom. Najważniejszym z zarzutów jest publiczna wypowiedź dla mediów, gdzie Kubiś nazywa szefów organizacji społecznych użytecznymi idiomatami. Uznao również, że swoimi wypowiedziami publicznymi deprecjonuje on wieloletnie wysiłki liderów organizacji branżowych mające na celu zmianę regulacji prawnych. - „Obwiniony szkodzi i zagraża zapoczątkowanej 26 kwietnia 2012 r. współpracy organizacji społecznych środowiska OSK, której priorytetowym celem jest artykułowanie jednolitych stanowisk, opinii środowiska OSK” - czytamy w uzasadnieniu. Uznano również, że wypowiedzi Kubisia szkodzą wizerunkowi i postrzeganiu izby.


Karą dla Kubisia jest wykluczenie z OIGOSK-u, opublikowanie orzeczenia na stronie izby oraz zwrot kosztów sądowych (1500 zł).


- Nie czuję się winny w najmniejszym stopniu - komentuje orzeczenie Kubiś. - Widać, że występują tu różnice kulturowe, bowiem myślałem, że znaczenie określenia użyteczny idiota jest w pełni rozumiane przez ludzi oczytanych. Wiedzą oni, że nie jest to określenie obraźliwe, a jedynie pejoratywne.


Podkreśla on również, że jego intencją jest jedynie pokazanie, że organizacje społeczne powinny nieco zmienić swój styl działania, ponieważ dotychczasowe (obecny kształt ustawy o kierujących - przyp. red.) są wysoce nieefektywne. Poza tym uważam, że cała grupa robocza, na temat której czasami się wypowiadam, nie ma żadnego umocowania, więc nie wiem jakim prawem chce reprezentować całe środowisko.


Eugeniusz Kubiś nie jest jedyną osobą, która ma opuścić szeregi OIGOSK-u. Taki los spotkał co najmniej kilkanaście osób. Oficjalnym powodem jest niepłacenie składek członkowskich.


Kubiś nie chce się poddawać i ma zamiar odwołać się od werdyktu sądu koleżeńskiego do walnego zebrania, które może podtrzymać lub oddalić wyrok . - Będę się starał do tego czasu, aby wszyscy członkowie izby mieli możliwość zapoznania się zarówno z oskarżeniami i wyrokiem, jak i z moją odpowiedzią dotyczącą postawionych mi zarzutów.


Przypomnijmy, że to własnie Eugeniusz Kubiś był organizatorem dwóch protestów przeciwko niekorzystnym zapisom w ustawie o kierujących, które odbywały się w Zielonej Górze. 


mp


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0