Przedstawiamy list otwarty do uczestników Konwentu Marszałków Województw, który przygotował Eugeniusz Kubiś organizator pikiety protestacyjnej środowiska OSK, która odbędzie się w Zielonej Górze 13 września 2012r.


 


 


 


 


 


 


Apel do Uczestników Posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP w Województwie Lubuskim.


Zielona Góra, 13-14 września 2012 r.


 


19 stycznia 2013 r. ma wejść w życie rewolucyjna w zamyśle autorów ustawa o kierujących pojazdami. Czy będzie to rewolucja robiona buldożerem czy skalpelem, zależy także od Pań i Panów Marszałków. Czas uzyskany przez przesunięcie wejścia w życie ustawy z lutego 2012 r. na styczeń 2013 r., został zmarnowany. Potwierdziły się przewidywania dyrektorów WORD uczestniczących w posiedzeniu senackiej Komisji Gospodarki Narodowej w dniu


12 czerwca 2012 r. - nie ma szans na wejście w życie nowych egzaminów na prawo jazdy od 19 stycznia 2013 r. Główny twórca ustawy o kierujących, sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Tadeusz Jarmuziewicz, wielokrotnie publicznie podkreślał, że WORD-y podległe Marszałkom Województw są w świetle prawa jedynymi odpowiedzialnymi za przygotowanie i wdrożenie nowego systemu egzaminacyjnego. Apeluję do Pań i Panów Marszałków o jak najwcześniejsze ogłoszenie informacji w jakim terminie WORD-y przygotują nowy egzamin i nowy system teleinformatyczny.


Rozwija się patologiczny proceder polegający na tym, że WORD-y zaopatrują się w auta do egzaminowania za 1 grosz, kosztem ośrodków szkolenia kierowców, które przymuszane są do kupowania takich samych aut za 50 000 zł i więcej. Można to zmienić, zmieniając jeden przepis w ustawie o kierujących. Rozwiązanie to blokują dyrektorzy WORD. Nie może być tak, że wygoda garstki urzędników jest ważniejsza od słusznego interesu dziesięciu tysięcy przedsiębiorców i milionów obywateli ubiegających się o prawo jazdy. To urąga europejskim standardom. Apeluję do Pań i Panów Marszałków o poparcie wielokrotnie artykułowanego stanowiska środowiska OSK w tej bolesnej dla nas sprawie.


 


Organizator pikiety protestacyjnej środowiska OSK przed Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze w dniu 13 września 2012r.


 


Eugeniusz Kubiś


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0