Elka wjechała pod pociąg. 18-letnia kursantka zginęła na miejscu

rozbita szyba w samochodzie

Instruktor z urazem twarzoczaszki został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Jego stan jest ciężki.

Do tragedii doszło w poniedziałek w miejscowości Twierdziń (powiat mogileński, województwo kujawsko-pomorskie). Po godz. 14 prowadzony przez kursantkę renault clio wpadł pod pociąg relacji Poznań – Bydgoszcz.

– Wszystko działo się na niestrzeżonym, ale oznakowanym przejeździe kolejowym – mówi Tomasz Rybczyński, oficer prasowy Powiatowej Komendy Policji w Mogilnie. 

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 18-letnia mieszkanka Mogilna. Instruktor, który wykonuje swój zawód od niedawna, został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy. 

Dlaczego samochód wjechał na przejazd kolejowy mimo nadjeżdżającego pociągu, czy sygnalizacja świetlna i dżwiękowa działała sprawnie – odpowiedzi na te pytania będzie szukać Prokuratura Rejonowa w Mogilnie.

 

jaz 

9 komentarzy do “Elka wjechała pod pociąg. 18-letnia kursantka zginęła na miejscu”

 1. Straszna tragedia, której można było uniknąć. jakie doświadczenie w kierowaniu pojazdami miał instruktor??? Żadne??? Ale posiadał prawo jazdy… To nic, ze moze nigdy niemial swojego pojazdu… Po zmianach gowina. 3 lata wystarczy… Tylko posiadać kwit…- szmat czasu… Amatorzy bedą uczyć amatorów… Paranoja. W Grenoble tez kierował kierowca z 9 miesięcznym doświadczeniem z kat. D. A teraz na kwalifikacji szkołą instruktorzy, którzy nigdy nie jeździli zawodowo, na ogół emeryci byli wojskowi… Bez doświadczenia w kierowaniu pojazdami… Takich tragicznych przypadków będzie wiecej… Ale podziekujmy „fahofcom” z rządu… Oni wiedzą najlepiej, a naród cierpi…

 2. Faktycznie tragedia…współczuje rodzinie kursantki,ale wina TYLKO i wyłącznie „instruktora” …brak doświadczenia,swój OSK miał od MAJA br!!!
  Niech tylko zrobią jeszcze deregulacje,wtedy takie rzeczy będą dziać sie znacznie częściej…

  1. Tak śledzę komentarze „kierowcy” i dochodzę do wniosku, że jest on wszechstronnym specjalistą nawet feruje wyroki o winie w tym niezwykle skomplikowanym wypadku. Już wie, że jest to wina przyszłej deregulacji zawodu instruktora. Kierowco przestań być nudnym.

   1. Alek po Twoim poście można uznać, że masz małe doświadczenie w kierowaniu pojazdami i deregulacja pomoże ci podwyższyć – jak większości kategorie intruktora bez jakiejkolwiek praktyki w kierowaniu. Oczywistym jest, że na przejeździe kolejowym niezmiania się przełożeń skrzyni biegów, oczywistym jest także, że L-ką czy autobusem z dziećmi zatrzymujemy się przed każdym przejazdem nawet strzeżonym i upewniamy się czy nie jedzie pociąg… aby nie było takich tragedii jak ta…

  2. jestem instruktorem kat. b , c ,c+e mam 25lat nigdy nie jeździłem zawodowo ale swoim kursantom mowie na samym początku kursu że ja tu jestem aby ich przygotować do egzaminu a jeździć nauczyć będą musieli się sami niestety nie wystarczy 30h aby zrobić z kogoś kierowce zawodowego i czy to będzie instruktor z 30 letnim doświadczeniem czy młodzieniec taki jak ja…

  3. Pingback: Buy Weed Online

  4. Pingback: รับทำเว็บไซต์ WordPress

  5. Pingback: ข่าวบอล

Dodaj komentarz