21 listopada w Dzienniku Ustaw ukazał się, a na niedługo później, bo już 23 listopada wszedł w życie akt wykonawczy do ustawy o kierujących pojazdami, konieczny do utworzenia komisji, która zajmie się katalogiem pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy. Dlaczego wszystko dzieje się tak szybko? Komisja musi zostać powołana najpóźniej dzisiaj. 

Przypominamy że powołanie takiej komisji będzie następstwem czerwcowej nowelizacji wspomnianej ustawy. W stosunku do projektu, którym mieliśmy okazję zajmować się niedawno w ramach konsultacji społecznych, pojawiły się pewne zmiany. Z pewnością jedną z ważniejszych jest skład komisji. Zgodnie z ostatecznym kształtem rozporządzenia w komisji ma zasiadać 5 ekspertów. Muszą znać się m.in. na przepisach ruchu drogowego, transporcie drogowym i czasie pracy kierowców.


Na wstępnym etapie prac wiedzę o przepisach uznano za zbędną. Liczbę psychologów w komisji zredukowano w stosunku do projektu z pięciu do dwóch. W skład komisji wejdzie też trzech instruktorów techniki jazdy. Projekt przewidywał też, że pięć osób mogło zostać członkami komisji, spełniając jedynie warunek posiadania prawa jazdy. Taka pozycja nawet na wczesnym etapie projektu mogła budzić zdumienie i oburzenie. Dobrze, że ostatecznie nie ma po niej śladu w tekście opublikowanym w Dzienniku Ustaw.


Ogólna liczba 35 członków komisji nie uległa zmianie. Wkrótce powinniśmy poznać dokładny skład osobowy, bowiem komisja zgodnie z nowelizacją ustawy powinna zostać powołana do dzisiaj - 24 listopada.


Rozporządzenie w sprawie komisji do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych znajduje się w załączniku.


rb

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0