Egzaminy w Barlinku i Szczecinku? Niedługo zapadną wiążące decyzje

Na najbliższej sesji sejmiku województwa zachodniopomorskiego radni zdecydują czy w regionie powstaną dwie pierwsze filie wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Chodzi o Barlinek i Szczecinek. Przychylny tworzeniu nowych miejsc egzaminacyjnych jest zarząd województwa.

Oddział w Szczecinku byłby filią koszalińskiego ZORD-u, który jednak nie jest za bardzo  przychylny takiemu rozwiązaniu. Mogą to potwierdzić słowa starosty szczecineckiego Krzysztofa Lisa, który wypowiedział się na ten temat podczas sesji rady powiatu pod koniec sierpnia.

– ZORD w Koszalinie absolutnie nie był takim rozwiązaniem zainteresowany – mówił Krzysztof Lis, cytowany przez „Temat Szczecinecki”. – W skali roku wśród samych tylko mieszkańców powiatu szczecineckiego przeprowadza się ok. 2680 egzaminów. Z tego 1600 w Pile, a ok. 1000 w Koszalinie. Takiego argumentu używałem podczas rozmów z marszałkiem, że większość kursantów ucieka nam do Piły. Już pomijam fakt, że w Pile często kursanci zdawali egzamin po siedem – osiem razy. A kiedy rozeszło się, że starosta szczecinecki zabiega o to, by uruchomić ośrodek egzaminacyjny w Szczecinku, nagle zaczęli i po trzecim razie zdawać egzamin.

Jednak determinacja lokalnego samorządu sprawiła, że oddział terenowy najprawdopodobniej powstanie. Zdecydują o tym radni sejmiku podczas sesji, która odbędzie się w połowie listopada.

Także podczas listopadowej sesji poddana pod głosowanie będzie kwestia uruchomienia oddziału terenowego szczecińskiego WORD-u w Barlinku. W tym przypadku przychylny takiemu rozwiązaniu jest zarówno wojewódzki ośrodek ruchu drogowego jak i lokalne władze. Filia mieściłaby się w jednej z barlineckich szkół. A kiedy możliwe byłoby przeprowadzanie pierwszych egzaminów na kategorie A i B? Nawet w kwietniu przyszłego roku.

Dzięki otworzeniu oddziału terenowego w Barlinku szczeciński WORD egzaminowałby kandydatów na kierowców, którzy najprawdopodobniej udaliby się do Gorzowa. Chodzi przede wszystkim o mieszkańców powiatów: myśliborskiego, choszczeńskiego i pyrzyckiego. Mimo tego, że leżą one w województwie zachodniopomorskim, najbliższym miejscem egzaminacyjnym jest dla tych ludzi póki co właśnie stolica województwa lubuskiego.

Jakub Ziębka 

foto: Staszek99 (Praca własna) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], Wikimedia Commons

Wasze komentarze (9)

  1. Determinacja lokalnego samorządu sprawiła,że zgodnie z wolą wielu mieszkańców miejsce gzaminowania przybliży się do miejsca zamieszkania i skończą sie nikomu nie potrzebne wyjazdy . Gratuluję takiego satanowiska !
  2. W każdym mieście powiatowym powinna powstać filia WORD-u po to powstały powiaty , aby społeczeństwo miało bliżej do urzędów i było łatwiej i prościej załatwić sprawy. Co za problem zorganizować w starostwie salę egzaminacyjną , zlikwidować plac /całkiem niepotrzebny/ egzamin przeprowadzić w ruchu miejskim i pozamiejskim, a egzaminator dojechał by choć raz w tygodniu na egzamin do miast powiatowego nawet samochodem z WORD-U.
  3. Zapowiedzi o przeniesieniu egzaminów do innych miast innych niż byłe woj.wydawało się niemożliwe mówiłem że prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie niż to się tak stanie, teraz uważniej przyglądam się swoim dłoniom czy coś nie rośnie, byłem niedowiarkiem i nie jest mi przykro z tego powodu. Niech zwycięża zdrowy rozsądek a wszelkie instytucje tworzone dla człowieka mają mu służyć a nie utrudniać życie, mam głęboki szacunek dla ludzi którzy tak myślą i dzialają.
  4. "Już pomijam fakt, że w Pile często kursanci zdawali egzamin po siedem – osiem razy. A kiedy rozeszło się, że starosta szczecinecki zabiega o to, by uruchomić ośrodek egzaminacyjny w Szczecinku, nagle zaczęli i po trzecim razie zdawać egzamin." - czyżby zdawalność w Pile nagle wzrosła? Ha ha ha. I teraz widać od czego zależy tam zdawanie egzaminu z wynikiem pozytywnym.
    • WORDy dość opornie przenoszą się do mniejszych miejscowości ze względu na wyższą zdawalnośc w tych miejscowościach a to przekłada się na ich gorszy wynik finansowy. Wszystko rozbija się o kasę, BRD to rzecz mało ich interesująca.

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.