Szykują się zmiany w sposobie prowadzenia egzaminów na prawo jazdy. Część z nich Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzić już w lipcu 2019. 

  • skrócenie czasu oczekiwania w dniu egzaminacyjnym: egzamin praktyczny ma rozpoczynać się o precyzyjnie podanej godzinie

  • szczegółowo zdefiniowany katalog błędów, które mogą spowodować przerwanie egzaminu: ograniczenie dowolności w interpretowaniu błędów przez egzaminatora

  • odciążenie egzaminatorów: maksymalnie 8 egzaminów dziennie, jeden egzamin na godzinę.


Egzaminator będzie miał także obowiązek dokładnego poinformowania kandydata o popełnionych błędach.  Ogólne stwierdzenia typu "stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym" będą niewystarczające. Kandydat ma otrzymać szczegółową informację zwrotną.

Ministerstwo Infrastruktury zamierza nałożyć na WORDy obowiązek dokładnego informowania kandydatów o godzinie rozpoczęcia egzaminów. Ma to spowodować obniżenie poziomu stresu kandydatów, narastającego wraz z  upływem czasu - często wielogodzinnego oczekiwania na egzamin.

Dodatkowo, egzamin na kategorię AM ( dawniej "karta motorowerowa") będzie mógł być prowadzony na czterokołowcu lekkim, co ma umożliwić podejście do egzaminu osobom  z problemami zdrowotnymi: ta zmiana będzie obowiązywać już w lipcu 2019.

 
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0