Egzaminatorka pod wpływem alkoholu. Miała 0,3 promila alkoholu

WORD Szczecin

W szczecińskim WORD-zie doszło do niecodziennej sytuacji. Kandydat na kierowcę wyczuł od egzaminatorki woń alkoholu i zawiadomił policję. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 0,3 promila alkoholu.

Do wydarzenia doszło w piątek. Ok. godz. 10 policję zaalarmował kandydat na kierowcę ze Stargardu Szczecińskiego, który wyczuł od egzaminatorki woń alkoholu. Funkcjonariusze przybyli na miejsce. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 0,3 promila alkoholu.

Egzaminatorka przeprowadzała tego dnia pięć egzaminów, dwa z nich skończyły się wynikiem pozytywnym. Dzisiaj dyrektor szczecińskiego WORD-u Cezary Tkaczyk wyśle do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (instytucja nadzorująca ośrodek) pismo w sprawie zaistniałego wydarzenia.

– Uważam, że dwa egzaminy, które zakończyły się wynikiem pozytywnym, nie powinny być unieważnione – mówi Tkaczyk. – Sprawdzaliśmy nagrania, wszystko odbyło się tak, jak powinno. Natomiast osoby, które nie zaliczyły egzaminu, powinny je powtórzyć. Ale o tym zadecyduje urząd marszałkowski.

Surowe konsekwencje mogą za to spotkać egzaminatorkę. Policja zabrała jej prawo jazdy, zostanie skreślona z listy egzaminatorów. Kobieta jeszcze w piątek napisała do dyrektora szczecińskiego WORD-u pismo z prośbą o rozwiązanie z nią umowy.

– Zarówno mi, jak i egzaminatorce, jest bardzo przykro, że do takiej sytuacji w ogóle doszło – mówi Tkaczyk. – Pracuje u nas już od ośmiu lat, nigdy nie było z nią żadnych problemów.

Jakub Ziębka

 

13 komentarzy do “Egzaminatorka pod wpływem alkoholu. Miała 0,3 promila alkoholu”

 1. Najważniejsze że 2- egzaminy które były pozytywne powinny zostać ważne na nagraniu wszystko widać czy były popełniane błędy czy nie. A która to Pani egzaminator chodzi o Imię postąpiła nie odpowiedzialnie ?

  1. Gdzie byli pozostali egzaminatorzy? Przecież sama w WORD nie pracuje. Ktoś normalny z kolegów-egzaminatorów musiał coś „wyczuwać”. Jeśli kursant wyczul a inny egzaminator nie to świadczy o patologii w całej grupie egzaminatorów

 2. Twarde prawo musi obowiązywać wszystkich! Skoro nikt nie kwestionował trzeżwości Pani egzaminator przed przystąpieniem do pracy uważam ,że niema podstaw do unieważnienia zdanych wcześniej egzaminów.Smutne ale zdarza się ,że najciemniej jest pod latarnią.

  1. 0,3 to ma się po upływie 30min po wypiciu jednego piwka ( średnio). W innych EUROPEJSKICH krajach jest się całkowicie trzeźwym człowiekiem. No ale prawo to prawo – trza się stosować. Po prostu KAC z niedzieli na którego trzeba uważać 🙂

   1. Pingback: Online medicatie kopen zonder recept bij het beste Benu apotheek alternatief in Amsterdam Rotterdam Utrecht Den Haag Eindhoven Groningen Tilburg Almere Breda Nijmegen Noord-Holland Zuid-Holland Noord-Brabant Limburg Zeeland Online medicatie kopen zonder r

   2. Pingback: my link

   3. Pingback: look at this web-site

Dodaj komentarz