Pierwszy egzamin na samochodzie szkoleniowym odbędzie się już 9 września. - Zapisało się już siedem osób - mówi w wywiadzie z nami Eugeniusz Kubiś, właściciel „elki”.

Maciej Piaszczyński: - Wiemy, że samochód jest już w pełni przygotowany do przeprowadzania egzaminów. Czy doposażenie „elki” na potrzeby egzaminacyjne to skomplikowany zabieg?


Eugeniusz Kubiś: - Nie było żadnego problemu. Robili to ci sami ludzie, którzy uzbrajali samochody dla WORD-u. Nawet odbywało się to na terenie WORD-u, dzięki temu nie ma żadnych niejasności w kwestii wyposażenia. Mam dokładnie skopiowany system z samochodu egzaminacyjnego WORD-u Zielona Góra.


Czy Motorex wciąż jest jedynym ośrodkiem, który zdecydował się na podpisanie z WORD-em umowy w sprawie egzaminowania na samochodzie szkoleniowym?


Na razie tak, ale widzę , że ludzie się cały czas przyglądają. Już słyszę, że niektórzy się obawiają, że przyjedzie pod WORD, podstawi i będzie tam musiał kilka godzin czekać, bo kursanci będą mieli poumawiane różne godziny. Od razu sprostuję. Jest to zrobione tak, że np. ja podstawiam samochód rano, już od tej godziny przychodzi jeden człowiek według zasady 7 osób przez 7 godzin. Nie ma sytuacji, że są jakieś przestoje i czekanie.


Słyszymy też zarzuty, że idea była taka, że kursant miałby zdawać na samochodzie, na którym się szkoli, a tu dostępny będzie tylko jeden samochód do egzaminowania na całą szkołę. Czy to nie zaprzecza całej idei?


Po pierwsze idea była i jest taka, że człowiek szkoli się na identycznym co do wyposażenia samochodzie, jak szkoleniowy. Samochód, który będzie podstawiony na egzamin nie różnie się od innych samochodów punto grande. Po drugie ten samochód nie będzie służył tylko do egzaminowania. Będzie to normalny samochód szkoleniowy, na którym każdy z kursantów będzie mógł realizować godziny szkolenia. Przypominam również, że to dopiero początek. Zobaczymy, jak to będzie w praktyce wszystko wyglądało. Jeżeli dobrze, to oczywiście zacznę przystosowywać do egzaminowania również pozostałe samochody.


mp


 Zobacz zdjęcia z montażu 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0