Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego kupił 20 samochodów suzuki baleno. Ten nowy model zastąpi wysłużone mitsubishi colt. Ale przez pół roku egzaminowani będą mogli wybrać, którym samochodem chcą zdawać.

MORD to pierwszy ośrodek w Polsce, który kupi ten model suzuki. Przetarg na nowe auta ogłaszano dwukrotnie. Pierwszy unieważniono, bo żadna oferta nie spełniała wyznaczonych kryteriów. Dla zamawiającego najważniejsza była cena (95 proc.). Brano pod uwagę również spalanie (5 proc.). Pojazdy musiały być objęte czteroletnią gwarancją.


Najkorzystniejsze warunki zaproponowała firma spod Nowego Sącza, diler japońskich i koreańskich marek. W czerwcu podpisano umowę na dostawę 20 suzuki baleno 1.2 dualjet premium. W salonie taka wersja kosztuje 46 tys. 900 zł. Jak informuje portal Sądeczanin.info - MORD zapłaci nieco ponad 35 tys. zł. za sztukę. Skąd tak duża zniżka? Wymiana pojazdów egzaminacyjnych zawsze oznacza wzrost sprzedaży danego modelu. Swoją flotę wymieniają, uzupełniają ośrodki szkolenia kierowców.


Dotychczas lokalne OSK szkoliły głównie na mitsubishi colt, bo tymi autami od 2009 roku zdaje się egzaminy w Nowym Sączu. Za kilka miesięcy małopolski ośrodek zacznie wykorzystywać nowy model suzuki.


- Dostawa samochodów nastąpi na przełomie września i października - czytamy na stronie internetowej MORD. Dyrektor Waldemar Olszyński w regionalnych mediach wyjaśniał, że wymiana floty nie odbędzie się z dnia na dzień. Przez około pół roku egzaminy będzie można zdawać jednym i drugim autem.


Czym się różni baleno od colta? Nie tylko nowocześniejszą linią nadwozia. Suzuki jest 20 cm dłuższe i ma sześciobiegową skrzynię biegów.


red

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0