Egzamin w Suwałkach. Samochodem za kursantem

plac manewrowy

Egzaminatorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach stosują dosyć specyficzną formę nadzorowania jazdy zdającego podczas poruszania się na placu manewrowym. Nie siedzą obok kursanta w samochodzie, nie chodzą po placu, tylko … jeżdżą za nim w służbowym samochodzie – informuje portal internetowy Wspólczesna.pl.

O całej sprawie poinformował portal jeden ze zdających. Taka forma egzaminu powodowała u niego dodatkowy stres i zamieszanie.

Zdziwiony sposobem nadzorowania jazdy kursanta jest Andrzej Szóstek, dyrektor WORD w Olsztynie. Uważa, że takie rozwiązanie nie ma sensu. Ani z punktu ekonomicznego ani bezpieczeństwa.

Jednak Urząd Marszałkowski w Białymstoku, który prowadzi nadzór nad suwalskim WORD-em nie ma co do formy przeprowadzenia egzaminu żadnych zastrzeżeń.

– Jeżeli  uważają, że taki sposób egzaminowania jest najbardziej optymalny, to niech go stosują – poinformowała portal Wspólczesna.pl Katarzyna Zajkowska, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Ochrony Środowiska UM.

Dodała także, że skoro do urzędu nie wpłynęła żadna skarga zdającego egzamin, to ten nie ma czym się zajmować.

6 komentarzy do “Egzamin w Suwałkach. Samochodem za kursantem”

  1. Skoro egzamin w zakresie kat. A przeprowadza się w podobnej formie, tj jadąc za zdającym drugim pojazdem, to na kat. B egzamin również w ruchu drogowym powinien być tak przeprowadzony ;D

  2. Albo będzie więcej scen typu CZĘSTOCHOWA ;] . Na kat. A przeważnie idą osoby, które juz posiadają prawo jazdy kat.B , a jeśli nie to większość z nich i tak sama jeździła wczesniej jakimś jednośladem. A na kat. B , większość właśnie NIE , stąd tak mała zdawalność i tego typu „przypadki”

  3. Formalnie wszystko jest w porządku zgodnie z przepisami ale nie koniecznie z zdrowym rozsądkiem.
    Mażna zaproponować pomysłodawcy np:jazdę na rowerze,wrotkach lub desce itp.Ciekawe co otym sądzi Pan Dyrektor i jego koledzy z WORD.
    Z poważaniem W.Sz

  4. Suwałki to polski biegun zimna. Biedni egzaminatorzy nie chcąc marznąć przy jadącym ślimaczym tempem kursancie wolą przeczekać te „katorgi” w cieplutkim autku. Ciekaw jestem co by zrobił gdyby zdającej osobie zachciało się rajdować jak tej pani w Częstochowie.

  5. Pingback: Surface Inspection Lamp

Dodaj komentarz