Egzamin: dyrektorzy WORD-ów zadecydowali

Wybrana przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego kancelaria prawna roześle do firm oferujących systemy teleinformatyczne zapytania o cenę i warunki ich funkcjonowania – taką decyzję podjęli członkowie KSD WORD podczas spotkania, które odbywało się od 9 do 11 października w Polańczyku.

Porozumienie w tej sprawie podpisali dyrektorzy 46 WORD-ów. Pozostałym trzem nie pozwoliły na to względy proceduralne. Zakłada ono, że każdy z WORD-ów wybierze najkorzystniejszą cenowo ofertę, która nie będzie przekraczała 14 tys. euro i zostanie zawarta na rok. Dzięki temu oferenta będzie można wybrać bezprzetargowo.

W najbliższym czasie wybrana przez dyrektorów kancelaria prawna roześle zapytania do pięciu firm. Na odpowiedzi WORD-y poczekają do końca listopada. Decyzja o wybraniu firmy oferującej system teleinformatyczny zapadnie kilka dni później, kiedy poszczególne systemy będą przetestowane.

red

13 komentarzy do “Egzamin: dyrektorzy WORD-ów zadecydowali”

1. Praworządność i duch prawa dzięki tym zabiegom wyzionął ducha, przecież jest to szwingiel prawny kto za to weżmie odpowiedzialność, brawo dyrektorom za umiejętność omijania prawa, współczuję kursantom mając do czynienia z takimi krętaczami , jak myślicie w sporze kursant egzaminator kto wygra
    ja wiem , a czy wy wiecie?

2. najlepsze afery dopiero przed nami 🙂 rząd już chce badać czy w sprawie restrykcyjnych wymogów odnośnie ekranów dzwiękowych nie było lobbowania. Zobaczycie jaka afera będzie za kilkanaście miesięcy odnośnie szkoleń na płytach poślizgowych dla młodych kierowców: tam ewidentnie poszły łapówy i działało lobby. Pożytek z takich szkoleń żaden oprócz znacznego obciążenia finansowego dla młodych kierowców

3. Czy tak pospiesznie rozpisany przetarg nie jest przygotowany pod kogoś? W tak kródkim czasie nikt nie jest w stanie sprostać wymogom WORD , czy Wam czegoś nie przypomina np przetargi na samochody

1. Bezczelność do potęgi. System szkolenia i egzaminowania w Polsce – JEST NADAL KORUPCJOGENNY – poczynając od samej góry. Już im Zakopane nie wystarczy, teraz do Polańczyka -to dobry rekonesans przed obowiązkowymi „warsztatami” opróżniania skrzynki. Należy podnieść opłaty za egzamin i nadal dostarczać samochody za 1 zł. Po powołaniu Super OSK i deregulacji – „chłopcy” którzy źle szkolą – najlepiej też za 1 zł.za wszystko zapłacą. Wszystko dla dobra BRD. „Obudź się Polsko „! Ustawa o kierujących pojazdami i WORD-y w tym wydaniu – DO KLOPA….

4. Pingback: https://www.timesunion.com/marketplace/article/phenq-reviews-17525542.php