Egzamin dopiero za pół roku?

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej rozważa przesunięcie terminu wprowadzenia nowego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

Taką informację usłyszeli dyrektorzy WORD-ów, którzy 28 grudnia 2011 roku spotkali się z ministrem Sławomirem Nowakiem. Oficjalnie resort nie potwierdza przesunięcia terminu. Rzecznik ministerstwa, Mikołaj Karpiński, w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” powiedział jednak, że „trwa analiza tej sytuacji i tego, jak WORD przygotowane są do zmian”. Izabella Mitraszewska z Instytutu Transportu Samochodowego, odpowiedzialnego za przygotowanie bazy pytań egzaminacyjnych, nie wyklucza, że egzamin zostanie jednak przesunięty w czasie.

– Niebezpieczeństwo, że nie będzie w terminie jest coraz wyższe – mówi Izabella Mitraszewska. – W połowie stycznia damy ministrowi do zatwierdzenia bazę pytań.

Jeżeli termin wejścia w życie zapisów dotyczących nowego egzaminu nie zostanie przesunięty, ITS zobowiązał się wdrożyć awaryjny system egzaminacyjny, który będzie gotowy na czas.

red.

9 komentarzy do “Egzamin dopiero za pół roku?”

  1. Śledzę wszystko co piszą i mówią media, a także osób uprawnionych do zabierania głosu na temat wprowadzenia znanych rozporządzeń. Już założyłem się z kolegami, że termin zostanie przesunięty do lipca
   2012r Chodzi o 2000zł. Myślę, że zyskam, a nie stracę. To co oni robią, to kompromitacja i wstyd.

 1. Nie wiem, czy panu Drzazdze zyczyc wygranej czy nie, ale ale obawiam się, że ma rację co do dziwacznych działań naszych włodazy, albo co gorsza niedomagania władzy. Dziwny rok się zapowiada

 2. W połowie stycznia MOŻĘ będą mieli bazę pytań! hahaha a za 2 tygodnie kursanci maja ją zdawać! 🙂 super, ciekawe kiedy sie jej nauczą! ????Winfor ma już swoja baze za 400zł , ekstra cena, jeszcze przed swietami bylo 350, jak tak dalej pójdzie to pójdziemy z torbami!

  1. Z taką wiedzą wstydziłbym się podpisywać „instruktor” Ta ustawa ma za zadanie wyeliminować takich jak ty. Wiem że i tak nie zrozumiesz o co mi chodzi, ale instruktor powiniem mieć conajmniej średnie wykształcenie i odrobinę inteligencji. Skoro jesteś instruktorem wykształcenie masz.

  2. Poprostu szkoda nerwow!
   Banda nieudacznikow nawet nic na czas nie umie zrobic.
   Niech pozegnaja sie z posadkami a mlodzi zrobia to za nich…
   A tak wogole to zapisujac sie juz dzis na egzamin najszybszy termin jest od polowy lutego:) (Szczecin)

   1. To szczęściarze tam z was w szczecinie. Wczoraj byłem w częstochowskim WORDzie i nie przyjmują zapisów na po 11 lutym ;| Kompletnie nie mają pojęcia co wtedy będzie i wstrzymali zapisy na nową teorie.

Dodaj komentarz