Dyrektorzy WORD-ów domagają się podwyżek cen egzaminów - doniósł Dziennik Łódzki. Ceny paliw, wzrastające pensje egzaminatorów oraz fakt, że ceny egzaminów nie zmieniły się od czterech lat - to główne argumenty WORD-ów.

Dyrektorzy WORD-ów z regionu łódzkiego skierowali w sprawie podwyżek postulat do marszałka województwa Włodzimierza Fisiaka, który - jak donosi „Dziennik Łódzki” - przedstawi go na konwencie marszałków. Stamtąd trafi do Ministerstwa Infrastruktury. Jeśli ministerstwo zaakceptuje postulat WORD-ów, opłaty za egzamin wzrosną o 40 zł i to już od jesieni.


Wniosek ma zaopiniować Poseł Arkadiusz Litwiński z Sejmowej Komisji Infrastruktury, który nie pozostawia złudzeń, że podwyżki będą raczej nieuniknione. Wszystko w związku z pogarszającą się sytuacją finansową WORD-ów. Dyrektorzy narzekają na ciągle spadającą liczbę zdających oraz wzrastające ceny benzyny. - W 2006 roku, kiedy miała miejsce ostatnia podwyżka ceny egzaminu benzyna kosztowała 3 zł. - powiedział dziennikarzom Łukasz Kucharski p.o. dyrektora WORD-u Łódź. Dodał on również, że liczba przeegzaminowanych w ciągu pierwszych pięciu miesięcy br. roku wynosiła 13 tys. w zeszłym roku liczba ta była wyższa o prawie 7 tys.


Zdaniem środowiska OSK zanim WORD-y sięgną do kieszeni swoich klientów powinno się najpierw zbadać, czy w WORD-y nie prowadzą nierentownych działalności, które obniżają zyski ośrodków. To właśnie tam oraz w przerośniętych administracjach powinno się w pierwszej kolejności oszczędności.


Jak się dowiedzieliśmy, jest to inicjatywa lokalna, więc Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów WORD-ów nie na razie nie podpisuje się pod postulatem.


Maciej Piaszczyński


źródło: Dziennik Łódzki

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0