Sławomir Nowak złożył dymisję z funkcji szefa Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Obowiązki szefa resortu pełni Zbigniew Rynasiewicz. 

Informację o dymisji ogłosił w piątek premier Donald Tusk. Sławomir Nowak pełnił funkcję od listopada 2011 r. Dymisja jest związana z wnioskiem prokuratury o uchylenie mu immunitetu poselskiego w związku z wątpliwościami dotyczącymi jego oświadczenia majątkowego, do którego minister nie wpisał zegarka, wartego kilkanaście tysięcy złotych. 


Obowiązki szefa resortu będzie pełnił Zbigniew Rynasiewicz, który w resorcie pracuje od pięciu miesięcy. Wcześniej był szefem sejmowej komisji infrastruktury. W ministerstwie zastąpił Tadeusza Jarmuziewicza, którego premier odwołał po ujawnieniu przez media informacji o jego spotkaniu z przedstawicielami firmy budującej autostradę A1.


mp

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0