Dwa lata debaty… i nic. Piesi jednak bez przywileju

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu w tej kadencji posłowie zdecydowali się odrzucić propozycję nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, która miała nadac pieszym nowe przywileje.

Na czym miała polegać postulowana przez posłankę Beatę Bublewicz (PO) zmiana w przepisach? Teraz pieszy ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem w sytuacji, gdy znajduje się na zebrze. Od 1 stycznia 2017 r. miało się to zmienić. Pieszy miał otrzymać pierwszeństwo, jeśli pojawiłby się przed przejściem dla pieszych. Z jednym wyjątkiem. Chodziło o tramwaje. Kierujący tym pojazdem miałby obowiązek ustąpić pierwszeństwo pieszemu tylko w wypadku, gdy ten będzie już na przejściu.

Nic jednak z tej zmiany nie wyszło. Najpierw nowelizację przegłosował Sejm, jednak w sprawie musieli się jeszcze wypowiedzieć senatorowie. Ci odrzucili postulowane przez posłów poprawki. Nowelizacja trafiła ponowanie do komisji infrastruktury, która podzieliła stanowisko Senatu. Tak samo jak dzisiaj posłowie. Tym samym nowelizacja trafiła do kosza.

jaz

Wasze komentarze (1)

  1. Wynik głosowań powinien być przestrogą dla wszystkich poprawiaczy, którzy chcą szybko i w prosty ich zdaniem sposób rozwiązać bardzo poważny problem bezpieczeństwa na naszych drogach.Starajmy się doprowadzić do sytuacji powszechnego przestrzegania obowiązujących przepisów zarówno przez pieszych jak i kierowców.Edukacja i wychowanie jest prostą i najpewniejszą drogą do sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.