Drzazga: Sejm klepnął ustawę i po ptakach

Pisze Władysław Drzazga – prezes Stowarzyszenia w Gorzowie Wlkp.

Jestem bardzo, ale to bardzo zawiedziony przebiegiem konsultacji strony społecznej, która nas OSK reprezentowała w procedowaniu nad ustawą o kierujących pojazdami. Wydawałoby się, że dwie Izby Gospodarcze OSK oraz PFSSK, a także aktywny Winfor, będą miały znaczny urobek wytężonej pracy na rzecz oczekiwań prowadzących działalność szkolenia kierowców. Nie mogę powiedzieć, że nasi reprezentanci pracowali mało aktywnie. Wręcz jestem pełen podziwu dla ich determinacji w prezentacji naszych oddolnych postulatów, propozycji i sugestii w zapisach przyszłej ustawy. Przez ponad siedem lat spotkań, konsultacji, prób przekonywania o naszych racjach, strona rządowa pomimo obietnic, przedstawiła projekt ustawy o kierujących pojazdami, który nie uwzględnia w najmniejszym stopniu naszych postulatów. 26 listopada Sejm klepnął ustawę i po ptakach. Aktualnie ustawa znajduje się w Senacie i tu szukamy poparcia senatorów o zapisie art.53 ust.1. A więc prosząc o pozostawienie zapisu dotyczącego możliwości przeprowadzeniu egzaminu praktycznego pojazdem wskazanym przez osobę egzaminowaną i na jej koszt. Jest to tak nie wiele, a jak wielce pomocne dla zdającego. Oczywiście na właścicielach OSK ciążyłby obowiązek dostosowania pojazdu do wymogów zapisu egzaminu itp. Ale to już nasz problem. To my ponosilibyśmy koszty, a nie Państwo. Na to, że ustawa będzie z której nikt nie jest zadowolony złożyło się wiele okoliczności i sytuacji, a przede wszystkim to, że w śród nas samych nie ma jedności w myśleniu i działaniu, co było widoczne w trakcie spotkań. To właśnie przesądziło o takich, a nie innych zapisach w ustawie, co potwierdziła strona rządowa oraz posłowie z Podkomisji Infrastruktury. Okazało się również, że popełniliśmy szereg błędów nie wiedząc, gdzie szukać wsparcia dla naszych pomysłów, zanim ustawa znalazła się w Sejmie. Otóż współpraca z lokalnymi posłami dałaby pozytywny efekt. Ale w tym temacie musiałyby pracować wszystkie Zarządy stowarzyszeń regionalnych. Dlatego możemy mieć pretensję sami do siebie.

Odpowiada Wojciech Szemetyłło – prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie, wiceprezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców:

Rozumiem Twoje rozczarowanie! Wynik Naszej siedmioletniej pracy jest oczywiście nie zadowalający dla nikogo. Świadczy wymownie o pozycji Naszej Federacji w stosunku do strony rządowej -Ministerstwo Infrastruktury. Muszę jednak przypomnieć, że jedyna pozytywna zmiana w ustawie dotycząca funkcjonowania OSK – zapis o konieczności osiadania stażu dla osób otwierających, lub chcących prowadzić OSK – pochodzi z Naszej organizacji. Jest to jednocześnie dużo i mało, ale inne organizacje nie osiągnęły nic. Wiesz przecież ,że każda inicjatywa nie akceptowana przez MK nie ma szans na przegłosowanie w tym układzie politycznym. Ostatnie głosowanie nad poprawkami -opozycja zgłosiła 23 sensowne i idące po Naszej myśli zostały praktycznie bez dyskusji jednogłośnie odrzucone! Oczywiście wyciągając naukę z błędów należy kontynuować zabiegi i nagłaśniać Nasz punkt widzenia wszędzie tam gdzie jest to możliwe – przede wszystkim wśród polityków. Zgadzam się ,że rola stowarzyszeń jest nie do przecenienia. Być może następna kampania wyborcza będzie naszym sprzymierzeńcem – czego Tobie i Nam wszystkim życzę z okazji Świąt Bożego narodzenia.

8 komentarzy do “Drzazga: Sejm klepnął ustawę i po ptakach”

  1. Pan Władysław Drzazga ma w zupełności rację. Czas pokaże ,że nie ma żadnej rewolucji.Takie ” rozmywanie” jak to czyni wiceprezes PFSSK W.Sz. – powoduje właśnie taki a nie inny urobek! Kot napłakał…

  2. Pan Władysław Drzazga ma w zupełności rację. Czas pokaże ,że nie ma żadnej rewolucji w szkoleniu i egzaminowaniu kandydatów na kierowców i kierowców. Takie ” rozmywanie” jak to czyni wiceprezes PFSSK W.Sz. – powoduje właśnie taki a nie inny urobek!

  3. Pingback: dk7

  4. Pingback: penis enlargement

  5. Pingback: ข่าวบอล

  6. Pingback: buying crystal meth online,

Dodaj komentarz