Do trzech razy sztuka. Elbląg przesiądzie się na kie rio

Kia rio

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu rozstrzygnął w końcu przetarg na dostawę 10 nowych pojazdów, które będą wykorzystywane do przeprowadzania egzaminów na kategorię B. Już niedługo kandydaci na kierowców przesiądą się z fiatów punto na kie rio.

Była to już trzecia próba znalezienia dostawcy aut. Dlaczego dwie poprzednie próby kończyły się fiaskiem? Bo oferenci zaproponowali ceny wyższe od tej, jaką zamierzał przeznaczyć na zakup aut WORD.

W tym przypadku chodzi o dostarczenie 10 pojazdów, a potem dwukrotną wymianę floty (po 24 i 47 miesiącach od dnia podpisania umowy). To nie wszystko. Otóż firma, która wygrała przetarg, będzie musiała odkupić od WORD-u 10 fiatów punto, czyli aut obecnie wykorzystywanych do egzaminowania. Ich wartość wycenił rzeczoznawca. Pięć z nich ma kosztować 16,9 tys. zł, jeden – 16,8 tys. zł, dwa – 17 tys. zł i dwa – 17,2 tys. zł.  W sumie daje to prawie 170 tys. zł.

W trzecim przetargu dostawcy zaproponowali także wyższe kwoty niż zamierzał przeznaczyć na realizację tego zadania WORD (350 tys. zł brutto), ale ośrodek postanowił wysupłać dodatkowe środki na zakup aut. Zgłosiły się cztery firmy, dwie z nich oferowały kie rio, kolejne – fiaty punto i toyoty yaris. Najkorzystniejszą propozycję złożył sopocki diler Kulej. Umowa opiewa na 449,5 tys. zł.

Dostawca zobowiązał się do przekazania trzech pojazdów do 30 września, kolejnych trzech – do 31 października i 4 – do 30 listopada.

Jakub Ziębka

15 komentarzy do “Do trzech razy sztuka. Elbląg przesiądzie się na kie rio”

  1. terminy jak terminy dealer powie: „tak wygląda w produkcji w Korei, nie mamy wpływu” ale jeśli kupisz Kia u owego sprzedawcy za ok 46000 i nawet dywaników nie dostaniesz a samo wydanie odbędzie się pod gołym niebem bo powierzchni tam jak kot napłakał to dopiero zobaczysz co to znaczy obsługa klienta Nie próbuj też pytać o cokolwiek w zwiazku z autem bo sam kierownik serwisu niewiele wie (np deaktywacja włączania klimatyzacji po zapłonie lub zamykania/blokada drzwi)

  1. Czekam na koreański eksperymentalny wynalazek za niemałe pieniądze od kwietnia 2017r OSK Zielona Góra i nie wiem kiedy to wielce awaryjne auto dostanę patrz OSK Wlkp. – przepustnice, aż się boję pomyśleć co będzie z serwisem.Dziwię się że dyr. WORD zatracili instynkt samozachowawczy i jak te ćmy lecą na to cudo techniki, to może jakiś afrykański wirus zadziałał, ten co to działa na świnie, gdyż ROZUM, został uśpiony, tego nie da się wytłumaczyć w żaden racjonalny sposób.

   1. Załóżmy „kluby miłośników samochodów koreańskich Kija Rio i WODR-ów posiadających to auto” Niech będzie to forum na którym rozładujemy swoją złość i frustracje towarzyszące temu autku i jego dystrybucji, serwisowi Dyrektorom WORD posiadającym Kiję do egzaminowania – Przyznawać Honorowe Berło Naczelnego BŁAZNA KRAJU. Na głupotę niema mocnych został tylko śmiech. Więc śmiejmy się i bawmy uważając na kasę,to kosztowny śmiech bo przez łzy, ale jak POLAK się śmieje to jest naprawdę
    zły. Dyrektorzy WORD-ów bawią się bo mają swoje interesy zabezpieczone umowami, jest to kolejny raz kiedy wystrychnięto OSK na DUDKA zastanawiam się jaki mieli w tym interes oto jest pytanie?

   2. Pingback: buy m rmushies chocolate bar

   3. Pingback: bonanza178

   4. Pingback: http://www.ozdeal.net/goto.php?id=2675&c=https://rental-car.company/

Dodaj komentarz