Ministerstwo Transportu przygotowuje projekt zmian w przepisach umożliwiający możliwość rejestrowania w Polsce samochodów z kierownicą po prawej stronie. Nie podoba się to Związkowi Dealerów Samochodów, który skierował do resortu w tej sprawie pismo. Na razie nie ma na nie odpowiedzi.

Według proponowanych przez ministerstwo zmian można będzie zarejestrować taki pojazd, w przypadku gdy chodziłoby o samochódy osobowe lub te o specjalnym znaczeniu dla gospodarki (śmieciarki, auta czyszczące drogi, samochodowe żurawie). Jest jednak jeden warunek. Lusterka i światła wewnętrzne pojazdów musiałyby być dostosowane do ruchu prawostronnego. 


Takie zmiany nie podobają sie Związkowi Dealerów Samochodów. Jak to argumentuje? Według ZDS, niechybnym skutkiem nowych przepisów będzie wprowadzanie na rynek jeszcze tańszych i bardziej wysłużonych pojazdów z zagranicy. To z kolei ma wpłynąć na pogorszenie się stanu bezpieczeństwa na polskich drogach.


 


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0