Czechy: uważaj na Polaka!!!

korek drogowy

Najniebezpieczniej po czeskich drogach jeżdżą kierowcy z Polski, a prawdopodobieństwo kolizji z Polakiem jest w Czechach 10-krotnie wyższe, niż np. z Niemcem – pisze dziennik „Mlada fronta Dnes”.

Gazeta powołuje się na policyjne statystyki i doświadczenia czeskich kierowców.

Według „MfD” w okresie wakacyjnym drogi Republiki Czeskiej pełne są aut na zagranicznych tablicach rejestracyjnych i czescy kierowcy dobrze wiedzą, na kogo uważać najbardziej. W pierwszej kolejności, jako najbardziej niebezpiecznych, wymieniają Polaków i Słowaków.

Ze statystyk wynika jednak, że największą liczbę śmiertelnych wypadków drogowych w Czechach powodują Niemcy i Ukraińcy.

Wynika z nich również, że choć Polaków jeździ w Czechach trzy razy mniej niż Niemców, na podstawie liczby wypadków ocenia się, że możliwość zderzenia z ich samochodem jest 10 razy większa niż z niemieckim.

Dziennik zauważa, że brawura Polaków może wynikać z niewielkiego doświadczenia w jeździe po autostradach.

„MfD” nie kryje też zaskoczenia dyscypliną kierowców z Rosji. Choć w Czechach mieszka i pracuje ok. 30 tys. Rosjan, a kolejne 330 tysięcy co roku ten kraj odwiedza, w 2009 roku spowodowali zaledwie 150 wypadków.

Natomiast to Słowacy w zeszłym roku w Czechach wyrządzili w następstwie kolizji największe szkody, szacowane na 135 mln koron (równowartość ok. 22 mln zł) – dodaje „MfD”.

Dziennik dodaje także, że według niektórych zagranicznych przewodników to Czesi opisywani są jako najgorsi kierowcy w Europie. Według policji kierowcy z zagranicy powodują w Czechach 12 wypadków dziennie. W skali rocznej odpowiadają za co 16. kolizję i mają na sumieniu co 13. ofiarę śmiertelną.

Źródło: PAP

 

4 komentarze do “Czechy: uważaj na Polaka!!!”

  1. WSTYDi jeszce raz WSTYD taka jest rzeczywistosc dnia codziennego na naszych drogach.Statystyka tragedii na drogach nie robi wrazenia.Uwazam,ze kary za hamstwo na drogach powinny budzic respekt.Obecnie jest to zabawa w kotka i myszke.

  2. Pingback: read the full info here

  3. Pingback: ข่าวบอล

  4. Pingback: วิเคราะห์บอลวันนี้

Dodaj komentarz