Przedstawiamy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygnatura akt I OSK 367/10).

Stan faktyczny:


Badania kierowcy Mirosława T. przeprowadzone na wniosek prokuratury w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy we Włocławku wykazały przeciwwskazania do kierowania pojazdami. Ponieważ Mirosław T. nie odwołał się, orzeczenie stało się ostateczne, a prezydent Torunia cofnął kierowcy prawo jazdy kategorii B. Zainteresowany dostarczył wówczas zaświadczenie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych, ale wystawione dla kategorii C prawa jazdy, której Mirosław T. dotychczas nie posiadał. Nie było w nim mowy o żadnej kategorii B.


NSA orzekł:


Zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych wystawione dla kategorii C nie może wyeliminować wiążącego orzeczenia sporządzonego zgodnie z obowiązującymi procedurami przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we Włocławku i będącego podstawą do wydania decyzji o cofnięciu Mirosławowi T. prawa jazdy.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0