Co może być podstawą do cofnięcia prawa jazdy?

kontrola drogowa

Przedstawiamy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygnatura akt I OSK 367/10).

Stan faktyczny:

Badania kierowcy Mirosława T. przeprowadzone na wniosek prokuratury w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy we Włocławku wykazały przeciwwskazania do kierowania pojazdami. Ponieważ Mirosław T. nie odwołał się, orzeczenie stało się ostateczne, a prezydent Torunia cofnął kierowcy prawo jazdy kategorii B. Zainteresowany dostarczył wówczas zaświadczenie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych, ale wystawione dla kategorii C prawa jazdy, której Mirosław T. dotychczas nie posiadał. Nie było w nim mowy o żadnej kategorii B.

NSA orzekł:

Zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych wystawione dla kategorii C nie może wyeliminować wiążącego orzeczenia sporządzonego zgodnie z obowiązującymi procedurami przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we Włocławku i będącego podstawą do wydania decyzji o cofnięciu Mirosławowi T. prawa jazdy.

2 komentarze do “Co może być podstawą do cofnięcia prawa jazdy?”

  1. Pingback: 9.9 hp mercury outboard

Dodaj komentarz