O północy ważność straciło rozporządzenie o egzaminowaniu kierowców. Nowe wciąż się nie ukazało. Część WORD-ów nie prowadzi egzaminów, inne robią to, tłumacząc się troską o dobro klientów.

Nie egzaminują swoich klientów m.in. WORD-y w Warszawie i Radomiu.


- Na dzisiaj zaplanowanych mieliśmy ok. 200 egzaminów w trzech miejscach: Radomiu, Zwoleniu i Kozienicach - mówi "Szkole Jazdy" Zbigniew Mazurkiewicz, zastępca dyrektora WORD-u w Radomiu. - Do końca czekaliśmy na publikację rozporządzenia, ale się nie doczekaliśmy. Ludziom, którzy byli dzisiaj umówieni na egzamin będziemy musieli najprawdopodobniej zaproponować inny termin.


Inaczej do sprawy podchodzą WORD-y w Zielonej Górze i Opolu.


- Rzeczywiście, rozporządzenie nie doczekało się jeszcze publikacji, ale mamy zapewnienie, że lada chwila się ukaże. W trosce o dobro klientów zdecydowaliśmy się naszych klientów egzaminować.


- Jesteśmy instytucją, która służy ludziom, dlatego o przestoju nie może być mowy - dodaje Rafał Gajewski, dyrektor zielonogórskiego WORD-u.


Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, które zdecydowały się dzisiaj normalnie egzaminować podkreślają, że nowe rozporządzenie ma zawierać jedynie kosmetyczne zmiany. 


Co ciekawe, rozporządzenie o egzaminowaniu nie jest jedynym, które powinno ukazać się w Dzienniku Ustaw, a cały czas go brak. Innym niezwykle ważnym brakującym aktem prawnym jest rozporządzenie o szkoleniu. Wynika z tego, że również szkoły nauki jazdy nie mają podstaw do tego, żeby normalnie wykonywac swoje obowiązki.


Resort infrastruktury i budownictwa zapewnił, że już niebawem wyda w całej sprawie oświadczenie. Jak tylko je otrzymamy, natychmiast Państwa poinformujemy.


jaz


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0