CEPiK ma ruszyć dopiero za rok!

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

Ukazał się już projekt zmian w kilku aktach prawnych, m.in. Prawie o ruchu drogowym, ustawie o kierujących pojazdami, dotyczący przesunięcia uruchomienia zmodernizowanej Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Ma ona zacząć działać 1 stycznia 2017 r.

“Przesunięcie terminu uruchomienia zmodernizowanego Systemu Informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, budowanego w ramach projektu CEPiK 2.0 związane jest z niedostatecznym przygotowaniem użytkowników systemu do wdrożenia. Uzależnione jest ono nie tylko od stanu prac nad zmianami systemu centralnego, ale również od stopnia dostosowania zewnętrznych systemów teleinformatycznych podmiotów zasilających centralną ewidencję pojazdów i centralną ewidencję kierowców. W sposób szczególny dotyczy to systemów eksploatowanych w starostwach, kluczowych dla procesu obsługi obywateli w zakresie rejestracji pojazdów i wydawania uprawnień do kierowania pojazdami. MSWiA w trakcie trwania projektu monitoruje przebieg testów i stan zaawansowania prac po stronie podmiotów, które dostosowują się do zmodernizowanego SI CEPiK i identyfikuje na bieżąco powstałe ryzyka. Złożoność tego procesu jest bardzo duża ze względu na liczbę i zróżnicowanie końcowych odbiorców usług – 380 powiatów, ponad 4 tysiące stacji kontroli pojazdów, ponad 7 tysięcy ośrodków szkolenia kierowców” – czytamy w uzasadnieniu projektu zmian.

Przesunięcie CEPiK-u wiąże się oczywiście także ze zmianą daty wejścia w życie przepisów dotyczących młodych kierowców. Te także mają obowiązywać 1 stycznia 2017 r.

Teraz zmiany w ustawach musi zatwierdzić Sejm i Senat, potrzebny też jest podpis prezydenta.

jaz

Wasze komentarze (2)

  1. tak dlugo jak bedzie cepik2 robic coi, nic z tego nie bedzie. a szefowi coi mazy sie rzadowa agencja ds informatyzacji wszystkiego. Czlowieku o wrazliwosci humanisty, odpusc juz sobie branze IT. Idz podzialaj w gornictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.