Jak poinformowało Radio RMF FM, agenci CBA przeszukali gabinet Zbigniewa Rynasiewicza, wiceministra infrastruktury i rozwoju i szefa podkarpackiej Platformy Obywatelskiej.

Sprawę bada już od kilku miesięcy wydział ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Dotyczy ona "udzielania korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej"


- W tamtym tygodniu na nasze polecenie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch biznesmenów. Postawiono im zarzuty powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Przeszukano również pomieszczenia Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju - mówił dziennikarzom Zbigniew Jaskólski, rzecznik warszawskiej apelacji.


Śledczy nie zdradzają szczegółów sprawy, jednak jak twierdzi RMF FM agenci prawdopodobnie zabezpieczyli twarde dyski komputerów i dokumenty. Jak podała Gazeta Wyborcza, według nieoficjalnych informacji agenci CBA przeszukać mieli także dom Rynasiewcza w Grodzisku k. Leżajska.


 


mp


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0