Kilka godzin po niekorzystnym dla siebie wyroku sądu, Sławomir Nowak oświadczył, że zrzeka się mandatu posła.

Rozprawa odbyła się w czwartek i dotyczyła braku wpisu w oświadczeniu majątkowym byłego ministra transportu, dotyczącego posiadania drogiego zegarka. Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście uznał to za składnie fałszywych zeznań majątkowych i skazał Nowaka na 20 tys. zł grzywny.


Kilka godzin później na Twitterze Sławomira Nowaka pojawiło się oświadczenie. Wynika z niego, że były minister transportu szanuje wyrok sądu, ale się z nim nie zgadza i będzie się odwoływał. Nowak poinformował także o zrzeczeniu się mandatu posła.


Sławomir Nowak został powołany na stanowisko ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w listopadzie 2011 r. Jego kariera w resorcie nie trwała długo. Dwa lata później prokurator generalny poinformował o zamiarze wystąpienia do Sejmu o uchylenie mu immunitetu, celem przedstawienia zarzutów związanych z nieprawidłowościami w oświadczeniach majątkowych. Niedługo po tym fakcie Sławomir Nowak złożył dymisję ze stanowiska ministra, która została przyjęta przez premiera Donalda Tuska.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0