Driver & Vehicle Standards Agency (DVSA), zajmująca się m.in. egzaminowaniem kandydatów na kierowców, poinformowała, że wzrosła liczba agresywnych zachowań osób zdających egzamin na prawo jazdy. Dlatego możliwe, że już niedługo wszyscy egzaminatorzy będą mieli na swoich ubraniach kamery.

W 2015 roku zarejestrowano 180 przypadków agresji słownej lub przemocy fizycznej stosowanej wobec egzaminatorów. W ubiegłym roku liczba ta wzrosła do 240.


Np. w marcu doszło do sytuacji, w której kandydat na kierowcę został poproszony o zatrzymanie pojazdu, bo popełnił kilka poważnych błędów skutkujących przerwaniem egzaminu. Wtedy wpadł w szał. Zaczął wyzywać egzaminatora, następnie ruszył na przeciwległy pas ruchu. Egzaminator musiał użyć dodatkowych zabezpieczeń, żeby zatrzymać samochód - informuje Sky News.


- Nasz przekaz jest jasny, cokolwiek się zdarzy, nie wyżywajcie się na naszych pracownikach. Jeśli to zrobicie, czekają was poważne konsekwencje i surowe kary - mówi Gareth Llewellyn, dyrektor generalny DVSA.


Być może już niedługo każdy egzaminator na Wyspach Brytyjskich zostanie wyposażony w kamerę, którą umieści na swoim ubraniu. Wtedy będzie mógł zarejestrować zachowanie agresora. Na razie rozwiązanie jest testowane na innych pracownikach DVSA, zajmujących się m.in. kontrolami drogowymi.


jaz


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0