Jawne testy nie mobilizują do uczestnictwa w wykładach i nauki przepisów. Ten system egzaminowania doprowadził do likwidacji nauczania teoretycznego w wielu OSK, pomimo takiego obowiązku - uważa Krzysztof Szymański, prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców

Zmiany mające nastąpić w naszym systemie egzaminowania z teorii są konieczne. Od 2002 roku aktywnie uczestniczę w pracach federacji i brałem udział w wielu spotkaniach, podczas których krytycznie był oceniany nasz system egzaminowania. Podczas spotkania w Skierniewicach przedstawiciel Ministerstwa Transportu również odniósł się krytycznie do formy i treści pytań egzaminacyjnych. Jawne testy nie mobilizują do uczestnictwa w wykładach i nauki przepisów. Ten system egzaminowania doprowadził do likwidacji nauczania teoretycznego w wielu OSK, pomimo takiego obowiązku. Od 2003 roku odwiedzamy ośrodki szkolenia w innych krajach. W żadnym z tych krajów cała baza pytań egzaminacyjnych nie jest dostępna. Chciałbym doczekać czasów, w których zajęcia z teorii na kursach będą prowadzone w każdym ośrodku, wykładowcy będą stosować ciekawe i nowoczesne metody pracy, a słuchacze będą zainteresowani ruchem drogowym i sami będą odkrywali to, co ma im do przekazania wykładowca. Mam nadzieję, że nowy system egzaminu z teorii wymusi takie działania a przyszli kierowcy wykorzystają swoje umiejętności, dobre nawyki do tworzenia na drodze przyjaznej atmosfery i bezpiecznego ruchu.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0