Baza nie powinna być jawna

Jawne testy nie mobilizują do uczestnictwa w wykładach i nauki przepisów. Ten system egzaminowania doprowadził do likwidacji nauczania teoretycznego w wielu OSK, pomimo takiego obowiązku – uważa Krzysztof Szymański, prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców

Zmiany mające nastąpić w naszym systemie egzaminowania z teorii są konieczne. Od 2002 roku aktywnie uczestniczę w pracach federacji i brałem udział w wielu spotkaniach, podczas których krytycznie był oceniany nasz system egzaminowania. Podczas spotkania w Skierniewicach przedstawiciel Ministerstwa Transportu również odniósł się krytycznie do formy i treści pytań egzaminacyjnych. Jawne testy nie mobilizują do uczestnictwa w wykładach i nauki przepisów. Ten system egzaminowania doprowadził do likwidacji nauczania teoretycznego w wielu OSK, pomimo takiego obowiązku. Od 2003 roku odwiedzamy ośrodki szkolenia w innych krajach. W żadnym z tych krajów cała baza pytań egzaminacyjnych nie jest dostępna. Chciałbym doczekać czasów, w których zajęcia z teorii na kursach będą prowadzone w każdym ośrodku, wykładowcy będą stosować ciekawe i nowoczesne metody pracy, a słuchacze będą zainteresowani ruchem drogowym i sami będą odkrywali to, co ma im do przekazania wykładowca. Mam nadzieję, że nowy system egzaminu z teorii wymusi takie działania a przyszli kierowcy wykorzystają swoje umiejętności, dobre nawyki do tworzenia na drodze przyjaznej atmosfery i bezpiecznego ruchu.

5 komentarzy do “Baza nie powinna być jawna”

  1. Zgadzam się. Nowa formuła egzaminu teoretycznego zmusi kandydatów na kierowców do sięgania po źródło, a nie pamięciowej nauki ogólnodostępnych pytań testowych. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, kiedy obcokrajowiec bez znajomości j.polskiego może bezbłędnie rozwiązać dość mocno opisowe zagadnienia :o) Liczę na to, że szkoleniowcy faktycznie, rzetelnie podejdą do swojego zadania, tj. zainteresowania początkujących kierowców ruchem drogowym i pobudzą ich do właściwej nauki.

  2. Pingback: kojic acid soap

  3. Pingback: buy cocaine

  4. Pingback: วิเคราะห์บอลวันนี้

  5. Pingback: วิเคราะห์บอล

Dodaj komentarz