W piątek odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego oddziału terenowego szczecińskiego WORD-u. Chodzi o Barlinek, w którym egzaminy na prawo jazdy zdają już mieszkańcy południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części lubuskiego.

- Nowe ośrodki egzaminacyjne na prawo jazdy to przede wszystkim udogodnienie dla naszych mieszkańców. Myślę, że na oddział terenowy WORD-u w Barlinku czekali nie tylko jego mieszkańcy, ale także przyszli kandydaci na kierowców, którzy zamieszkują południowo-zachodnią część województwa - mówił podczas uroczystości marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.


Filia szczecińskiego WORD-u jest zlokalizowana w budynku byłego liceum ekonomicznego przy ul. Jeziornej. Łączna powierzchnia zajmowana przez ośrodek to 460 m kw. Oddział terenowy wyposażony jest w salę wykładową, biuro obsługi interesantów, salę komputerową, pomieszczenie dla egzaminatorów, pomieszczenie socjalne oraz plac manewrowy.


Barlinecka filia WORD-u w Szczecinie jest czynna od poniedziałku do piątku. Póki co pracuje tam dwóch egzaminatorów. W przyszłości może być ich więcej. Będzie to zależało od liczby kandydatów na kierowców.


Na razie w Barlinku przeprowadzane są egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Kandydaci na kierowców jeżdżą fiatami punto. Planowane jest jednak przeprowadzanie egzaminów na kategorie motocyklowe.


Do piątku w Barlinku odbyło się już 229 egzaminów teoretycznych oraz 369 praktycznych. W przypadku egzaminu teoretycznego zdawalność wynosiła 61 proc., praktycznego - 35 proc.


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0