Barlinecka filia WORD-u w Szczecinie uroczyście otwarta [zdjęcia]

WORD Szczecin

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego oddziału terenowego szczecińskiego WORD-u. Chodzi o Barlinek, w którym egzaminy na prawo jazdy zdają już mieszkańcy południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części lubuskiego.

– Nowe ośrodki egzaminacyjne na prawo jazdy to przede wszystkim udogodnienie dla naszych mieszkańców. Myślę, że na oddział terenowy WORD-u w Barlinku czekali nie tylko jego mieszkańcy, ale także przyszli kandydaci na kierowców, którzy zamieszkują południowo-zachodnią część województwa – mówił podczas uroczystości marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Filia szczecińskiego WORD-u jest zlokalizowana w budynku byłego liceum ekonomicznego przy ul. Jeziornej. Łączna powierzchnia zajmowana przez ośrodek to 460 m kw. Oddział terenowy wyposażony jest w salę wykładową, biuro obsługi interesantów, salę komputerową, pomieszczenie dla egzaminatorów, pomieszczenie socjalne oraz plac manewrowy.

Barlinecka filia WORD-u w Szczecinie jest czynna od poniedziałku do piątku. Póki co pracuje tam dwóch egzaminatorów. W przyszłości może być ich więcej. Będzie to zależało od liczby kandydatów na kierowców.

Na razie w Barlinku przeprowadzane są egzaminy na prawo jazdy kategorii B. Kandydaci na kierowców jeżdżą fiatami punto. Planowane jest jednak przeprowadzanie egzaminów na kategorie motocyklowe.

Do piątku w Barlinku odbyło się już 229 egzaminów teoretycznych oraz 369 praktycznych. W przypadku egzaminu teoretycznego zdawalność wynosiła 61 proc., praktycznego – 35 proc.

Jakub Ziębka

8 komentarzy do “Barlinecka filia WORD-u w Szczecinie uroczyście otwarta [zdjęcia]”

  1. Od początku jestem zwolennikiem rozszerzania sieci małych lokalnych-blisko miejsc zamieszkania kursantów punktów egzaminowania.Gratulacje dla mieszkańców i samorządu Barlinka. Wbrew wszystkim sceptykom i krytykantom uważam ,że tego procesu już chyba nikomu nie uda się zatrzymać

  2. Mądre marketingowe pociągnięcie, WORD-u w Szczecinie. Co na to Gorzów WLKP? Dla równowagi kasy i interesów to trzeba utworzyć filię w Świebodzinie będzie 1:1 Świebodzin, to środek woj. oraz niezła kasa do zgarnięcia Gorzów będzie miał wreszcie swoją filię.Panowie do roboty bo ubiegnie was się WORD Z.Góra bo tam jest też łepski facet i trzeba będzie jechać do ministra.

  3. A kiedy marszałek województwa wielkopolskiego otworzy filie w Wielkopolsce cała ściana zachodnia ma po kilkadziesiąt kilometrów do Poznania, Leszna czy Piły. Czas uciekać do innych województw i tam zostawiać pieniądze dopiero się oczy otworzą, a wtedy to będzie za późno .

  4. Pingback: https://www.timesunion.com/marketplace/article/phenq-reviews-17525542.php

  5. Pingback: 뉴토끼

  6. Pingback: ข่าวบอล

Dodaj komentarz