Praca instruktora lub egzaminatora nauki jazdy to wiele godzin na siedząco w pojeździe: spore ograniczenie w walce o zdrowie i dobrą formę. Nie traktuj swojego zawodu jako wymówki od ćwiczeń. Znajdź alternatywę.

  • jedynie pogoda może Ci przeszkodzić

  • trening outdoorowy ma same plusy: aktywność fizyczna w słoneczne popołudnie zwiększa produkcję witaminy D w naszym organizmie

  • ćwiczenia na powietrzu pobudzają wytwarzanie serotoniny, czyli hormonu szczęścia

  • system nerwowy działa sprawniej i jesteś naładowany naturalną pozytywną energią. Czyścisz głowę, zapominasz o stresie – dbasz o formę psychiczną i fizyczną jednocześnie

  • brzmi super, prawda? A więc pytanie: jakie są opcje?


SIŁOWNIE NA POWIETRZU

Mają swoje minusy – przyznaję. Nie są szczególnie wygodne ale z pewnością jest to fajna alternatywa do nierobienia absolutnie niczeg ;) Przed Tobą możliwość pracy nad swoim ciałem i zdrowiem za darmo. Na każdej maszynie opisane jest dokładnie co i jak należy zrobić. Dorzuć od siebie kilka pajacyków, podciągnięć na drążku, wskoków na schody, pompek na ławce. Brawo! Właśnie zrobiłeś całkiem sensowny trening!

TAŚMY TRX

Inaczej system podwieszanych taśm. Oryginał to dość droga zabawka ale ma swoje tańsze odpowiedniki, które też sprawdzają się nieźle. Podobnie jak gumy oporowe zajmują niewiele miejsca, a możesz ich użyć na wiele sposobów. Idealne do treningu funkcjonalnego. Przysiady, pompki, podciąganie, wykroki, ugięcia – to wszystko przy maksymalnym zaangażowaniu mięśni brzucha i grzbietu. Przed Tobą możliwość efektywnego treningu Full Body Workout zawsze i wszędzie. Wystarczy gałąź, drążek albo zamknięte drzwi – i możesz, z wykorzystaniem tak naprawdę jedynie ciężaru własnego ciała budować mięśnie, spalać tłuszcz, a także poprawiać koordynację ruchową.

GUMY OPOROWE

Te same, o których wspominałam w pierwszym artykule. Nadadzą się nie tylko podczas ćwiczeń rozciągających czy mobilizacyjnych ale także jako alternatywa dla treningu siłowego. Ogranicza nas jedynie to, gdzie zamocujemy gumę oraz…wyobraźnia.

Ściąganie gumy do klatki skutecznie wzmocni Twoje plecy i ramiona; biceps, triceps i mięśnie naramienne możesz zaangażować, gdy odpowiednio zablokujesz taką gumę stopą. Kombinuj, wyjdzie z tego niepowtarzalny trening!

Zeszłotygodniowy wpis o krótkich treningach biegowych znajdziesz TUTAJ

Paulina Zygadlik:  trenerka personalna/ konsultantka fitness

tel (+48) 502541414

e-mail: [email protected]

Facebook: @trenerkabezsciemy
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0