Gadżety, które mogą polepszyć jakość Twojego życia. Serio. Pracuję na nich nie tylko z osobami po kontuzjach czy ze zwyrodnieniami. Sama też ich używam.

  • Świetnym przyrządem jest piłka do masażu. Jest jeszcze mniejsza i poręczniejsza niż opisywany tydzień temu roller, więc nieco dokładniej „ugniata” bolesne miejsca – trochę jak akupresura.


Niektórzy mówią o niej „narzędzie tortur”. Jest w tym trochę prawdy ;) Nieoceniona przy bólach pleców. Z piłki korzystamy na dwa sposoby: albo dociskamy ciało do piłki, wykonując jednocześnie okrężne ruchy, albo trzymamy piłkę nieruchomo i dociskamy ją mocno do bolącego miejsca. Masuję nią wszystko – stopę, pośladki, biodra, plecy, barki, ramiona – jeszcze się nie zdarzyło, żebym nie była w stanie trafić piłką tam, gdzie boli.


  • W moim trenerskim arsenale są też gumy oporowe. Można je używać na tysiąc sposobów.


Świetne ćwiczenie z gumą oporową, które „otworzy” Twoją klatkę piersiową i rozluźni górną część ciała: chwyć gumę i rozstaw dłonie na szerokość barków (lub nieco szerzej). Trzymaj ręce prosto – nie uginaj ich w łokciach. Powoli unieś gumę nad głowę i opuść za ciało. Wykonuj ruch powoli, dokładnie. Zatrzymaj ręce za plecami, weź parę oddechów. Powtórz to wszystko kilka razy.


  1. Kluczem do lepszego samopoczucia jest systematyczne korzystanie z powyższych rozwiązań: 20 minut dziennie przed snem? Czy może w trakcie jednego odcinka serialu?

  2. Postaraj się także znaleźć chwilę w ciągu dnia, np. podczas przerwy w prowadzonych zajęciach.

  3. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o swoje zdrowie.

  4. W tym przypadku minimum wysiłku z Twojej strony może dać naprawdę fantastyczny efekt.


To już trzeci materiał z cyku: Bądź mobilny za kółkiem/ ćwicz! Jeśli przeoczyłeś lub chcesz ponownie przeczytać zeszłotygodniowy, pierwszy materiał o gadżetach: LINK

Paulina Zygadlik:  trenerka personalna/ konsultantka fitness

tel (+48) 502541414

e-mail: [email protected]

Facebook: @trenerkabezsciemy
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0