Gadżety, które mogą polepszyć jakość Twojego życia. Serio. Pracuję na nich nie tylko z osobami po kontuzjach czy ze zwyrodnieniami. Sama też ich używam.

  • Czasem potrzebne jest też dodatkowe wsparcie dla naszych pleców podczas jazdy. I to dosłownie. Poduszka lędźwiowa powinna stać się Twoim nieodłącznym kompanem w podróży.

Uwaga! Nie umieszczamy jej tam, gdzie sugerowałaby nazwa, czyli w okolicy odcinka lędźwiowego kręgosłupa. To spory błąd, o którym musisz pamiętać. Umieść poduszkę mniej więcej na wysokości klatki piersiowej. To sprawi, że odrobinę rozciągniesz dolną część pleców.

  • Dobrym i niedrogim rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w ostatnio bardzo popularny roller (piankowy wałek). Zajmuje mało miejsca i można go zabrać ze sobą niemal wszędzie.

Korzystanie z rollera jest dość proste i intuicyjne – wałek podkłada się pod mięsień, który wymaga rozmasowania, i wykonuje podłużne „rolowanie”. Przez rolowanie pleców, ud, pośladków czy łydek można rozluźnić spięte i zmęczone mięśnie i uwolnić się od znajomego dyskomfortu. Boli? Trochę musi. To znak, że sztywność mięśni ustępuje.

  1. Kluczem do lepszego samopoczucia jest systematyczne korzystanie z powyższych rozwiązań: 20 minut dziennie przed snem? Czy może w trakcie jednego odcinka serialu?
  2. Postaraj się także znaleźć chwilę w ciągu dnia, np. podczas przerwy w prowadzonych zajęciach.
  3. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o swoje zdrowie.
  4. W tym przypadku minimum wysiłku z Twojej strony może dać naprawdę fantastyczny efekt.

To już drugi materiał z cyku: Bądź mobilny za kółkiem/ ćwicz! Jeśli przeoczyłeś lub chcesz ponownie przeczytać pierwszy: LINK

Paulina Zygadlik:  trenerka personalna/ konsultantka fitness

tel (+48) 502541414

e-mail: [email protected]

Facebook: @trenerkabezsciemy

Dodaj komentarz