WORD w Zielonej Górze zapowiada dopuszczenie możliwości zdawania egzaminów na kat. B na autach podstawianych przez ośrodki szkolenia. Jeszcze w tym roku może ruszyć program pilotażowy.

Samochody szkoleniowe na egzaminie, to jeden z postulatów od dawna zgłaszanych przez środowisko właścicieli OSK. Było to również jedno z haseł podczas protestu, który pod wodzą Eugeniusza Kubisia odbył się 13 września pod Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze.


Według Kubisia, poważnym problemem jest patologiczny proceder polegający na tym, że WORD-y zaopatrują się w auta do egzaminowania za 1 grosz kosztem ośrodków szkolenia kierowców, które przymuszane są do kupowania takich samych aut za 50 tys. zł i więcej. Rozwiązaniem byłoby realizowanie egzaminów na samochodach szkoleniowych.


Rafał Gajewski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, wspomniał na łamach „Gazety Lubuskiej”, że zarówno obecne przepisy jak też te, które zaczną obowiązywać od stycznia 2013 r. nie zakazują, by zdający w czasie egzaminu jechał pojazdem szkoły.


Gajewski twierdzi również, że zielonogórski WORD od sierpnia br. ma system informatyczny, który umożliwia prowadzenie egzaminu praktycznego w taki sposób. Jak ustaliła „GL” - WORD przygotował już nawet projekt umowy, która - o ile zostanie podpisana przez ośrodki szkolenia - pozwoli na zmianę zasad egzaminu praktycznego.


Jedynym koniecznym elementem będzie zakup sprzętu rejestrującego przebieg egzaminu. Pewnie sobie z tym poradzimy - mówił dziennikarzom Gajewski i zapowiedział, że pilotażowo pierwsze egzaminy praktyczne na kategorię B mogą się rozpocząć się jeszcze w tym roku.


źródło: Gazeta Lubuska


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0