Afera łapówkarska w tarnowskim MORD-zie

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę został skazany Janusz N., były komendant straży gminnej w Tarnowie, który był równocześnie właścicielem jednej ze szkół nauki jazdy. Sąd uznał, że pośredniczył w przekazaniu łapówek w zamian za pozytywne zdanie egzaminu na prawo jazdy. Oprócz niego skazanych zostało dziesięć innych osób – informuje Radio Kraków.

– Zeznania świadków jednoznacznie wskazują na to, że oskarżeni dopuścili się zarzucanego czynu. Mieliśmy do czynienia – w cudzysłowie – z załatwianiem pozytywnego zdania egzaminu na prawo jazdy – cytuje uzasadnienie sędziego Mariusza Kosiniaka Radio Kraków.

Oprócz Janusza N. we wtorek wyroki usłyszało czterech egzaminatorów oraz pracownik Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie a także właściciele szkół nauki jazdy. Wszyscy – podobnie jak były komendant straży gminnej – zostali skazani na więzienie w zawieszeniu. Muszą też zapłacić grzywny.

Skazani przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze. Współpracowali też z prokuraturą. Stąd wyroki więzienia w zawieszeniu.

Rekordzista, były egzaminator, musi zapłacić ponad 300 tys. zł. Natomiast Janusz N. został skazany na 8 tys. zł grzywny. Musi też pokryć koszty sądowe.

W aferze łapówkarskiej wokół tarnowskiego MORD-u do tej pory zarzuty usłyszało prawie dwieście osób. Blisko sto osób usłyszało już wyroki, większości to byli kursanci. Jak informuje Radio Kraków, mieli wręczać łapówki w wysokości od tysiąca do 2,5 tys. zł.

Wasze komentarze (3)

  1. Do takich sytuacji będzie dochodzić dopóki WORD będzie zatrudniać emerytowanych policjantów i wojskowych. Taki egzaminator nawet jak zostanie skazany za branie łapówki, to i tak ma emeryturkę. Bo bycie egzaminatorem dla takich emerytów, to nie jest sposób na życie. Osoby, które zajmowałyby się tylko egzaminowaniem nie pozwoliłyby sobie na ryzykowanie wpadką. Niestety takich osób WORD czy MORD nie chce zatrudniać.
    • To znaczy ze egzaminator który pracuje tylko w WORD powinien być ustawowo uznany że jest bez skazy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.