Znamy nazwiska członków zespołu doradczego. Dzisiaj pierwsze spotkanie

samochody szkoleniowe

Na początku sierpnia zarządzeniem minister infrastruktury i budownictwa powołał zespół doradczy do spraw szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminu państwowego na prawo jazdy.  Pierwsze spotkanie odbędzie się dzisiaj. Z naszych informacji wynika, że jego członkami są m.in. prezesi dwóch izb godpodarczych: PIGOSK (Krzysztof Szymański), OIGOSK (Roman Stencel) oraz PFSSK (Krzysztof Bandos).

Przypomnijmy, że zgodnie z zarządzeniem do zadań zespołu ma należeć:

1) analiza przepisów ustawy o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2016 r. poz. 627) w zakresie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminu państwowego na prawo jazdy;

2) opracowywanie propozycji zmian do ustawy o kierujących pojazdami i aktów wykonawczych do niej;

3) opracowywanie propozycji rozwiązań przyczyniających się do podniesienia jakości szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminu państwowego na prawo jazdy;

4) systematyczna ocena skuteczności obowiązujących przepisów prawnych w obszarze szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminu państwowego na prawo jazdy i w razie potrzeby opracowywanie propozycji zmian do tych przepisów;

5) opracowywanie lub opiniowanie propozycji zmian do przepisów międzynarodowych dotyczących szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminu państwowego na prawo jazdy;

6) opiniowanie dokumentów dotyczących szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminu państwowego na prawo jazdy, będących przedmiotem posiedzeń organów i grup roboczych działających w ramach organizacji międzynarodowych.

Skład osobowy zespołu nie został jeszcze podany do publicznej wiadomości, ale z zarządzenia wynika, że zespół mają stanowić:

1) przewodniczący – kierujący właściwą do spraw transportu drogowego komórką organizacyjną urzędu obsługującego Ministra;

2) zastępca przewodniczącego – przedstawiciel Ministra;

3) sekretarz – pracownik właściwej do spraw transportu drogowego komórki organizacyjnej urzędu obsługującego Ministra;

4) członkowie – osoby uprawnione do podejmowania decyzji będące przedstawicielami:

a) środowiska szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami – trzy osoby,

b) środowiska egzaminowania na prawo jazdy – trzy osoby,

c) środowiska związanego z ruchem drogowym – trzy osoby.

Z naszych informacji wynika, że członkami zespołu są m.in.: prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców Krzysztof Bandos, prezes Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców Krzysztof Szymański, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców Roman Stencel (środowisko OSK) oraz prezes, wiceprezes i członek Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów Kandydatów na Kierowców i Kierowców – odpowiednio Dariusz Chyćko, Krzysztof Tomczak i Henryk Radomski (środowisko egzaminatorów).

Pierwsze posiedzenie zespołu odbędzie się dzisiaj.

Jakub Ziębka

24 komentarze do “Znamy nazwiska członków zespołu doradczego. Dzisiaj pierwsze spotkanie”

1. Pan RS ma poważne zarzuty co do sposobu prowadzenia spraw Izby, a tu proszę… jestem ciekaw co na to Minister i Wojewoda i KRS którzy sprawy zgłoszone jako niegospodarność oraz przekroczenie kompetencji w zarządzaniu Izba rozpatrują. Cóż nie przynosi to chluby innym organizacjom.

1. Brawo „reprezentanci” branży! Chodzili, chodzili i wychodzili uczestnictwo w pracach zespołu ekspertów! Po każdym spotkaniu będziemy mogli obejrzeć zdjęcie „wielkiej Trójki” na schodach ministerstwa i przeczytać taki sam komunikat, jak po spotkaniach do tej pory… Mam nadzieję, że powołanie tych osób do zespołu to cena świętego spokoju dyrektora departamentu, a nie rozpaczliwe poszukiwanie doradców. Jeśli jednak są tam jako doradcy, to niech Bóg ma nas w swojej opiece. Amen.

2. O co tu chodzi? Gdzie są odpowiednie instytucje, które powinny w tym temacie pracować? Gdzie jest ITS czy Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego? To są min. instytucje odpowiednie do tego, aby takim tematem się zająć. I z nimi rząd powinien współpracować. Co to za powoływanie jakiś zespołów opartych o ludzi z wątpliwymi kompetencjami. Wszystko stoi na głowie. Drukarnia opracowuje pytania na egzaminy na prawo jazdy. Dom wariatów.

3. Pan Roman S za chwilę z przepaską na oczach załapał się na ciepłą posadke w szkoleniu mu nie wychodzi to moze w komisji coś zepsuje. Oigosk mu się sypie to ma nowe stanowisko. i znów napisze że zapaliło się światełko w tunelu. Pora Wielki Romanie odstawić leki

4. W stowarzyszeniach, federacji i innej maści tworach zrzeszonych jest około 15-20 % OSK’ów, do Stowarzyszenia Egzaminatorów max 10% egzaminatorów. I u jednych i u drugich zarząd pełnią „towarzysze” z betonu i stali.

Czy chcemy żeby tacy ludzie decydowali o kształcie BRANŻY???

Panie Ministrze – apeluję o rozwagę i zdrowy rozsądek!!!

1. Jak w PRL.. towarzysze,kolesie i stary beton . W tym kraju nic sie nie zmieni bo calemu towrzystwu stan zaistanily jest na reke. Nastąpi z pewnoscią przypudrowanie noska,kolegi wypiją wiadro kawy,zrobią sobie slit focie i jakos to bedzie

2. Pan RS ma poważne zarzuty co do sposobu prowadzenia spraw Izby, a tu proszę… jestem ciekaw co na to Minister i Wojewoda i KRS którzy sprawy zgłoszone jako niegospodarność oraz przekroczenie kompetencji w zarządzaniu Izba rozpatrują. Cóż nie przynosi to chluby innym organizacjom.

3. Pingback: bio ethanol burner

4. Pingback: connetix