Wykład na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, próbny egzamin na prawo jazdy, ćwiczenia na placu manewrowym oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy - tak wyglądała kolejna odsłona programu prewencyjnego „50+ na drodze”, w którym wzięli udział bydgoscy seniorzy.

Zajęcia odbyły się w piątek i sobotę. W pierwszym dniu bydgoscy policjanci poprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili m.in. błędy, które najczęściej popełniają doświadczeni kierowcy oraz konsekwencje nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy spotkania zadawali bardzo dużo pytań. Dotoczyły one choćby tego, jak należy się zachować po kolizji drogowej. Poruszano także kwestię mandatów, seniorzy prosili dodatkowo o interpretację poszczególnych przepisów, które wydawały im się niejasne. Następnie do akcji wkroczył ratownik medyczny. Był on odpowiedzialny za pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Sobotnie zajęcia odbyły się na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Tam seniorzy, pod okiem egzaminatora, zmagali się z próbnym egzaminem na prawo jazdy. Następnie uczestnicy kursu mogli sprawdzić swoje umiejętności na placu manewrowym. Tam pod okiem kierowcy rajdowego Marcina Gagackiego doskonalili techniki jazdy. Każdy też miał możliwość przećwiczyć resuscytację na fantomie.


Program „50+ na drodze” jest realizowany w ramach porozumienia zawartego przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Grupą Ratownictwa Medycznego Auxylium-Med oraz Stowarzyszeniem Oponeo Motorsport, które reprezentuje jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowo-wyścigowych - Marcin Gagacki.


red

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0