45-latek bez prawa jazdy wiózł żonę i trójkę dzieci

Wczoraj policjanci posterunku w Szlichtyngowej, zatrzymali 45-latka, który w jechał autem bez uprawnień do kierowania, a w samochodzie wiózł żonę i troje małych dzieci.

Na szczęście dla wszystkich skrajna nieodpowiedzialność rodziców została zauważona. Dziwnie zachowanie jadącego fiata zauważyli policjanci. Kierowca na widok radiowozu skręcił na przydrożną stację paliw.

Podczas kontroli kierujący zapewniał policjantów, że zapomniał dokumentów, ale jak się okazało, 45-letni mieszkaniec Szlichtyngowej nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Jak dodał później, kiedyś próbował, ale nie mógł zdać więc zrezygnował.

Jego żona oświadczyła, że ona pojedzie dalej. Policjanci poprosili ją o okazanie prawa jazdy. Wtedy podobnie jak mąż, powiedziała, że zostawiła je w domu. Po chwili jednak przyznała, że jest dopiero w trakcie kursu.

Nieodpowiedzialni rodzice w samochodzie przewozili jeszcze troje swoich dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 9 lat. Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 500 zł.

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek przypominając, że nieodpowiedzialność i przerażająca bezmyślność są przyczyną znacznej liczby wypadków drogowych.

W tym roku, do wczoraj, w województwie lubuskim doszło już do 307 wypadków drogowych, w których zginęły 33 osoby, a 407 zostało rannych.

źródło: Gazeta Lubuska

2 komentarze do “45-latek bez prawa jazdy wiózł żonę i trójkę dzieci”

  1. Zdecydowanie zbyt mała kara za takie nieodpowiedzialne zachowanie. W Polsce należy zmienić prawo aby nikogo nie kusiło jechać bez uprawnień, tym bardziej na podwójnym gazie. Dziwie się żonie tego Pana. Zupełny brak fantazji i całkowita nieodpowiedzialność.

  2. Pingback: ทดลองเล่นสล็อต demo

Dodaj komentarz