Dla kolejnej grupy kierowców samochodów ciężarowych i autobusów mija termin na przedłużenie uprawnień do wykonywania swojej pracy. W związku z tym Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL wraz z ponad stu ośrodkami szkoleniowymi w całej Polsce rozpoczyna kampanię informacyjną zatytułowaną „35 godzin w dowolnym tempie”.
Dla kolejnej grupy kierowców samochodów ciężarowych i autobusów mija termin na przedłużenie uprawnień do wykonywania swojej pracy. W związku z tym Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL wraz z ponad stu ośrodkami szkoleniowymi w całej Polsce rozpoczyna kampanię informacyjną zatytułowaną „35 godzin w dowolnym tempie”.
Jej głównym celem jest poinformowanie kierowców zawodowych o możliwości odbycia szkolenia okresowego w nowoczesnej, wspomaganej komputerowo formie. Obowiązek odbycia 35-godzinnego szkolenia dotyczy kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy kategorii C w latach 1981-1995 lub prawo jazdy kategorii D w latach 1991-2000. Szkolenia okresowe kierowców wykonujących transport drogowy osób lub rzeczy mają na celu odświeżenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i komfortu pracy w zawodzie kierowcy. Szczególny nacisk położono na bezpieczne poruszanie się po drodze oraz przygotowanie swojego stanowiska pracy w taki sposób, aby to bezpieczeństwo poprawić. Stowarzyszenie KIEROWCA.PL przypomina, że aby uzyskać odpowiedni wpis do prawa jazdy przed określoną rozporządzeniem datą 10 września, zainteresowani powinni ukończyć obowiązkowe szkolenie okresowe do 10 sierpnia.
Agnieszka Brożek: Naszym celem jest dotarcie z tą informacją jak najwcześniej do jak największej liczby kierowców zawodowych. Tak, aby nie czekali oni ze szkoleniem na ostatnią chwilę. Dlatego najlepiej o szkoleniu pomyśleć już dziś. Czas ten pozwoli spokojnie uczestniczyć w szkoleniu, udać się do fotografa i złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy. Trzeba pamiętać, że oczekiwanie na nowe prawo jazdy to okres około czterech tygodni.
Dużym udogodnieniem dla kierowców jest możliwość odbywania szkolenia okresowego w nowoczesnej, wspomaganej komputerowo formie. Pozwala ona na dostosowanie rytmu szkolenia indywidualnie do każdego kierowcy. Dzięki temu kierowcy nie muszą czekać, aż zbierze się grupa i sami decydują, czy zakończą szkolenie okresowe w tydzień, czy w miesiąc. Indywidualne szkolenie każdego kierowcy możliwe jest dzięki wykorzystaniu komputerów i prowadzone jest pod okiem trenera-wykładowcy. Cały kurs opracowany jest tak, że znajomość komputera nie jest potrzebna. Najczęściej wystarczy wskazać palcem odpowiednie miejsce na wygodnym monitorze dotykowym. Treść lekcji czyta lektor, a jej przebieg wzbogacony jest atrakcyjnymi animacjami. Szkolenia okresowe wspomagane komputerowo będą odbywać się w ponad stu nowoczesnych ośrodkach w całym kraju. OSK rekomendowane przez stowarzyszenie KIEROWCA.PL będą promowane podczas kampanii informacyjnej „35 godzin w dowolnym tempie” przypominającej o obowiązku odbycia szkolenia. Akcja będzie realizowana od maja do sierpnia.
Maciej Matuszak: Elastyczne szkolenia wspomagane komputerowo to także korzyści dla właścicieli firm transportowych. Udział kierowców w wykładach „w dowolnym tempie” nie dezorganizuje pracy firmy. Korzyści odniosą i pracodawcy, i sami kierowcy. Dlatego o kampanii i terminach szkoleń będziemy informować w ogólnopolskich mediach. W radiowej „Jedynce” w czerwcu i lipcu zaplanowaliśmy spoty informacyjne. O kampanii będzie można także przeczytać w pismach branżowych takich, jak „Trailer Magazine”, „Polski Tracker”, „Polska Gazeta Transportowa” oraz „Auto Market Truck”. Materiały informacyjne będą dystrybuowane także na stacjach benzynowych, parkingach oraz w punktach serwisowych.
Każdy z ponad stu rekomendowanych przez stowarzyszenie KIEROWCA.PL ośrodków otrzyma plakaty informacyjne. Dla kierowców przygotowano ulotki z kuponem rabatowym na szkolenie o wartości 50 zł. Każdy kierowca, który zgłosi się do polecanego ośrodka z kuponem rabatowym, otrzyma mapę drogową Polski gratis.
Kampania „35 godzin w dowolnym tempie” odbywa się już po raz drugi. W ubiegłym roku z informacją o konieczności odbycia szkolenia udało się dotrzeć do około 19 tysięcy kierowców zawodowych. 65 proc. kierowców, którzy usłyszeli o kampanii, nawiązało kontakt z rekomendowanymi przez stowarzyszenie KIEROWCA.PL ośrodkami.
Maciej Matuszak: Od poziomu wyszkolenia kierowców w dużej mierze zależy bezpieczeństwo na polskich drogach. Dlatego tak ważne jest, by kierowcy odbyli szkolenia w pełnym wymiarze godzin i zgodne z przewidzianym programem. Szkolenia w ośrodkach rekomendowanych przez stowarzyszenie KIEROWCA.PL dają gwarancję najwyższej jakości.
Informacje na temat szkoleń i ośrodków biorących udział w kampanii można uzyskać, dzwoniąc pod numer darmowej infolinii 801 27 28 27 lub na stronie internetowej www.kierowca.pl.
Pingback: sciences4u