W planach rządu na ten rok są przepisy nakazujące tworzenie korytarza życia. Przy okazji wprowadzania nowych przepisów, w mediach pojawia się coraz więcej kampanii edukacyjnych, które tylko potwierdzają, że nowe przepisy mają sens. fot.Youtube

Cały, genialny spot dostępny jest tutaj.

Równo miesiąc temu na Youtubie pojawił się powyższy film z cyklu ,,Życie ma pierwszeństwo - podaj dalej!". Niecałe 30 tysięcy wyświetleń daje do zrozumienia, że kierowców ten temat najwyraźniej średnio interesuje, a przecież powinien.

W spocie strażacy wyraźnie pokazują jaki wpływ ma utworzenie korytarza życia na czas dotarcia do poszkodowanego. Pod koniec filmu strażak używa gestu oznaczającego ,,korytarz życia" - może w ten sposób przekaz będzie lepiej zapamiętany.

Przepisy dotyczące obowiązkowego tworzenia korytarza życia miały wejść w życie 1 listopada 2019 roku, ale ten termin jest już niestety nieaktualny. Nowelizację ustawy zaakceptował już Sejm i Senat - teraz czekamy już tylko na podpis prezydenta.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0