Życie bez samochodu? Polacy mówią NIE

Firma Autopay przeprowadziła badanie Podróże samochodowe Polek i Polaków, z którego wynika jednoznacznie, że nie wyobrażamy sobie życia bez własnych pojazdów.

Kochamy nasze samochody. Aż 90% respondentów odpowiedziało, że przynajmniej od czasu do czasu jeździ autem. Rzadziej robi to młodsze pokolenie, a im jesteśmy starsi- tym bardziej przywiązani do swojego samochodu. Im większa odległość, tym chętniej korzystamy z samochodu. Kobiety częściej niż mężczyźni wybierają transport publiczny. Oczywiście, im dalej mieszkamy od centrów dużych miast, tym nasz wybór jest bardziej ograniczony i często po prostu musimy korzystać z samochodu, bo połączenia transportu publicznego są niedostępne. Połowa uczestników ankiety deklaruje, że rocznie pokonuje samochodem odległość powyżej 10 000 km.