Żółta naklejka z ważnymi danymi. Może zapobiec tragedii na przejazdach

banner reklamowy " W razie awarii lub zagrożenia na przejeździe, zobacz co mamy z tyłu "

Od maja do czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakowały 14 tys. przejazdów kolejowo-drogowych specjalnymi żółtymi naklejkami. Wszystko po to, żeby zapobiec tragediom na torach.

Na każdej z naklejek, umieszczonej na słupku rogatki lub wewnętrznej stronie krzyża św. Andrzeja, są trzy podstawowe dane: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowo-drogowego, numer alarmowy 112, numery „awaryjne”.

– Żółte naklejki na przejazdach kolejowo-drogowych to dodatkowe informacje, które mogą uratować życie i zapobiec tragedii na torach. Chcemy, by każdy wiedział, że może liczyć na pomoc, gdy na przejeździe znajdzie się w trudnej sytuacji – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

W przypadku zdarzenia na przejeździe i po połączeniu z numerem 112, kierowca podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. Operator numeru 112 powiadamia specjalnym szybkim łączem służby kolejowe i wstrzymywany jest ruch pociągów.

Żeby dotrzeć do wszystkich, kolejarze podczas akcji na przejazdach kolejowo-drogowych rozdają ulotki o akcji #ŻółtaNaklejkaPLK. W mediach społecznościowych są wideoporadniki o tym, jak zachować się na przejazdach i korzystać z informacji na żółtych naklejkach. Dodatkowo o bezpieczeństwie przypomina 300 banerów obok skrzyżowań torów i dróg. Na stacjach i przystankach jest 4600 plakatów.

Od maja do czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oznakowały 14 tysięcy przejazdów kolejowo-drogowych specjalnymi żółtymi naklejkami.

Jakub Ziębka

Wasze komentarze (1)

  1. Takie filmiki i podobne powinny otrzymywać wszystkie OSK a te mają je wykorzystywać w czasie szkolenia. A może zastosować przycisk alarmowy kamerowany na przejazdach ostrzegający bezpośrednio maszynistę gdyż czasu na działanie jest mało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.