Zmotoryzowani pojechali na Jasną Górę

W dniu 8 maja 2010 r. odbyła się organizowana przez MIVA POLSKA Ogólnopolska Pielgrzymka Zmotoryzowanych na Jasną Górę.

W pielgrzymce, która została zorganizowany już po raz 19. wzięli udział przedstawiciele wielu instytucji branży motoryzacyjnej, również tych związanych ze szkoleniem kierowców. W pielgrzymce uczestniczyły delegacje: Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców (Warszawy, Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego), Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Warszawy, Częstochowy i Bielska-Białej. Oprócz nich, jak co roku w pielgrzymce wzięli również udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Urzędu Celnego w Katowicach, rodzin mistrzów kierownicy, misjonarzy polskich i zagranicznych oraz przyjaciele MIVA POLSKA.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 8.30 spotkaniem w Sali Ojca Kordeckiego i konferencją dla kierowców zorganizowaną przez ks. Mariana Midurę .

Po konferencji pod opieką o. Nikodema Kilnara można było zwiedzić Muzeum Jasnogórskie oraz Bibliotekę Jasnogórską.

O godz. 11.00 przedstawiciele środowiska uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji wszystkich podróżujących po drogach odprawionej przy Jasnogórskim Ołtarzu Ojczyzny w kaplicy Obrazu Jasnogórskiego. Mszy przewodniczył ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców. Homilie wygłosił ks. Jerzy Kraśnicki dyrektor MIVA POLSKA:

– Modlimy się polecając polskich kierowców, ale nie tylko kierowców; to także piesi, rowerzyści, motocykliści – a więc uczestnicy ruchu drogowego, którzy tutaj, stając przed Obrazem Jasnogórskim, chcą powierzyć siebie, swoje podróże, bezpieczeństwo w nich, ale nade wszystko prosić o rozsądek, zdrowy rozsądek na polskich drogach – mówił ks. Midura.

Na zakończenie Mszy Świętej Tomasz Matuszewski zawierzył kierowców, instruktorów i egzaminatorów opiece Pani Jasnogórskiej. Po Mszy Świętej nastąpiło poświęcenie pojazdów

na dziedzińcu Klasztoru.

 

Hasło pielgrzymki „Kierowcy i piesi świadkami miłości na każdej drodze”

Podniosła atmosfera uroczystości, klimat tego miejsca i mili pielgrzymi pozwoliły przyjemnie spędzić ten dzień.

 

Źródło: PFSSK