Podczas poniedziałkowego walnego zgromadzenia Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD wybrano nowe władze. Nowym szefem organizacji został Łukasz Kucharski, kierujący Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łodzi.

Stało się to po tym, jak z funkcji prezesa zrezygnował Andrzej Szklarski, dyrektor stołecznego WORD-u. Jakie miał ku temu powody? Jednym z najważniejszych mogło być zamieszanie związane z wyborem systemu informatycznego. Mimo starań KSD WORD, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego nie były w swojej decyzji jednomyślnie, niektóre związały się umowami z ITS/Sygnity, inne (tak jak WORD Warszawa) z PWPW/HP. Innym powodem krytyki byłego dyrektora KSD WORD była zbytnia uległość względem kierownictwa Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.


Łukasz Kucharski jest szefem łódzkiego WORD-u od listopada 2010 r. Wcześniej był zastępcą Zbigniewa Skowrońskiego, który odszedł do Zakładu Drogownictwa i Inżynierii w Łodzi.


 


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0