Zmiany w egzaminowaniu. Co nas czeka od 6 września? – LIVE 18 sierpnia 2021 o 20:30

Głównym tematem programu Porozmawiajmy o branży w środę 18 sierpnia o godzinie 20.30 będą zmiany w egzaminie na prawo jazdy, które wejdą w życie 6 września 2021 roku.

Zmiany są znaczące i dotyczą przede wszystkim spraw organizacyjnych związanych z przeprowadzaniem egzaminu na kategorię B, B+E, C1, C i T, jak również zadań egzaminacyjnych.

Zmieniają się limity przeprowadzanych egzaminów praktycznych przez egzaminatorów, doprecyzowane zostają kwestie możliwości skrócenia czasu trwania egzaminów.
Pojawia się zapis stanowiący tzw. dostosowanie indywidualnego programu przebiegu egzaminu dla osób z dysleksją orzeczoną przez poradnię psychologiczno- pedagogiczną.
Określone zostają zachowania osoby egzaminowanej stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w związku ze zmianami w prawie o ruchu drogowym dotyczącymi pieszych wkraczających lub znajdujących się na przejściu dla pieszych.
Zmianie ulegają także niektóre zadania egzaminacyjne, m.in. cofanie w celu sprzężenia pojazdu z przyczepą (kategoria B+E), płynna jazda do przodu
i tyłu (C, C1,D), właściwe sygnalizowanie zamiaru zmiany kierunku jazdy.

O wpływie powyższych zmian na pracę WORDów oraz przebieg szkolenia będziemy rozmawiać z Tomaszem Matuszewskim (WORD Warszawa), Romanem Stenclem (OIGOSK), Mateuszem Orpychem (OSK Krzysztof, Siemianowice Śląskie) oraz Krzysztofem Ledzionem (E-Kierowca). Zapraszamy do oglądania oraz aktywnego uczestnictwa w programie. Transmisja na portalu szkola-jazdy.pl oraz na naszych kanałach w mediach społecznościowych: na Facebooku i YouTube.