Zmiany: to wojewoda wyznaczy samorządowy WORD i zatrudni egzaminatora

Według informacji Rzeczpospolitej Ministerstwo Infrastruktury zamierza wprowadzić nastepujące zmiany dotyczące egzaminowania kierowców: 

  • egzaminy mają odbywać się w WYZNACZONYM PRZEZ WOJEWODĘ  samorządowym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego
  • EGZAMINATOR BĘDZIE ZATRUDNIANY PRZEZ WOJEWODĘ, a nie przez WORD.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zamierza także wprowadzić:

  • dobrowolne jazdy z z osobą towarzyszącą (opiekun prawny kursanta posiadający prawo jazdy od przynajmniej 5 lat) pod nadzorem ośrodka szkolenia kierowców
  • obowiązkowy w szkołach podstawowych przedmiot “wychowanie komunikacyjne”, które realizowane będzie w piątych klasach.

Zmiany mają na celu ujednolicenie sposobu egzaminowania w całym kraju oraz porównywalności wyników. Wielu ekspertów zaznacza, że na wprowadzenie czekają regulacje opracowane już wiele lat temu:

  • monitoring w samochodach
  • zielony listek.

 

Wasze komentarze (8)

    • Nam też bardzo się podoba ten pomysł. "Bezpieczeństwo na drodze" zasługuje na to, a wszystkim rodzicom powinno zależeć na jak najszybszym wprowadzeniu przedmiotu do programu. Mnie zastanawia dlaczego dopiero i tylko w piątej klasie!! Różne aspekty bezpieczeństwa na drodze można wprowadzać i analizować w różnym wieku dziecka i nastolatka. Zupełnie inne treści i forma przekazu trafią do dwunastolatka, a inne do osoby siedemnastoletniej.
  1. O tych zmianach instruktorzy i szkoleniowcy mówili i pisali latami , zmiany są jasne i oczywiste ale puki czas mam parę pytań czemu nie rozpocząć edukację od przedszkola do szkoły średniej włącznie, zauważam że niektóre przedszkola i szkoły już to robią ćwicząc na ulicy zachowania na przejściu dla pieszych, ale niech to będzie usankcjonowane prawem

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.