Zmiany: to wojewoda wyznaczy samorządowy WORD i zatrudni egzaminatora

Według informacji Rzeczpospolitej Ministerstwo Infrastruktury zamierza wprowadzić nastepujące zmiany dotyczące egzaminowania kierowców: 

  • egzaminy mają odbywać się w WYZNACZONYM PRZEZ WOJEWODĘ  samorządowym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego
  • EGZAMINATOR BĘDZIE ZATRUDNIANY PRZEZ WOJEWODĘ, a nie przez WORD.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zamierza także wprowadzić:

  • dobrowolne jazdy z z osobą towarzyszącą (opiekun prawny kursanta posiadający prawo jazdy od przynajmniej 5 lat) pod nadzorem ośrodka szkolenia kierowców
  • obowiązkowy w szkołach podstawowych przedmiot „wychowanie komunikacyjne”, które realizowane będzie w piątych klasach.

Zmiany mają na celu ujednolicenie sposobu egzaminowania w całym kraju oraz porównywalności wyników. Wielu ekspertów zaznacza, że na wprowadzenie czekają regulacje opracowane już wiele lat temu:

  • monitoring w samochodach
  • zielony listek.

 

8 komentarzy do “Zmiany: to wojewoda wyznaczy samorządowy WORD i zatrudni egzaminatora”

    1. Nam też bardzo się podoba ten pomysł. „Bezpieczeństwo na drodze” zasługuje na to, a wszystkim rodzicom powinno zależeć na jak najszybszym wprowadzeniu przedmiotu do programu. Mnie zastanawia dlaczego dopiero i tylko w piątej klasie!! Różne aspekty bezpieczeństwa na drodze można wprowadzać i analizować w różnym wieku dziecka i nastolatka. Zupełnie inne treści i forma przekazu trafią do dwunastolatka, a inne do osoby siedemnastoletniej.

  1. Bardzo dobre zmiany dlaczego to tak długo trwa , wprowadzić natychmiast, w szkołach powinno się już prowadzić te wykłady z zasad bezpieczeństwa by zwiększyć bezpieczeństwo , skończyć z ta dzisiejsza mafia w wordach.

  2. O tych zmianach instruktorzy i szkoleniowcy mówili i pisali latami , zmiany są jasne i oczywiste ale puki czas mam parę pytań czemu nie rozpocząć edukację od przedszkola do szkoły średniej włącznie, zauważam że niektóre przedszkola i szkoły już to robią ćwicząc na ulicy zachowania na przejściu dla pieszych, ale niech to będzie usankcjonowane prawem

    1. Dokładnie tak! Przecież zupełnie inne treści i metodykę nauczania, formy prezentacji tematu powinno się realizować w szkołach na poziomie edukacji wczesnoszkolnej i wśród maturzystów. Zupełnie niezrozumiałe jest dla mnie dlaczego akurat i tylko 5 klasa, choć oczywiście „nareszcie w ogóle”.

Dodaj komentarz