Zmiany oparte na zamiarach, pomysłach, założeniach…

  • Zmiany w systemie szkolenia kierowców trzeba wprowadzać, ale powinny być oparte o rzetelną diagnozę sytuacji.
  • Reforma bez analizy twardych danych to poruszanie się po omacku.
  • Gościem programu Porozmawiajmy o Branży był Tomasz Matuszewski.

Zdaniem Zastępcy Dyrektora WORDu Warszawa nie należy opierać reformy o wrażenia, spostrzeżenia czy jednostkowe opinie.

„Powinna to być poważniejsza myśl niż tylko zamiar, wstępne założenie, pomysł. Większość tych punktów, których skrupulatnie wyliczyłem dziesięć i tych ośmiu interesariuszy, których wydobyłem z różnych wypowiedzi, publikacji i wizji Komisji. To się przewijało gdzieś w międzyczasie. Jeśli ktoś śledził prace nad projektem Ustawy o Kierujących w 2006 roku, to te rzeczy nie są nowością”.