Zmiany Marka Dworaka – LIVE porozmawiajmy o branży w czwartek 9 czerwca o 20:30

Marek Dworak, powołany w grudniu 2021 roku na stanowisko pełnomocnika infrastruktury ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i ruchu rowerowego zapowiedział zmiany, które mają podwyższyć poziom bezpieczeństwa na polskich drogach.

 Marek Dworak już w styczniu na antenie Szkoły Jazdy TV mówił w programie Porozmawiajmy o Branży o potrzebie ujednolicenia przepisów i ich interpretacji. A także sporą część wypowiedzi poświęcił bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kwestii bezpieczeństwa na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym.  

Inicjatywy pełnomocnika  mają szansę na szybką realizację.

Ministerstwo Infrastruktury zapowiada uzupełnienie art. 22 Prawa o ruchu drogowym o zapis zgodnie z którym z klasycznego ronda można będzie zjechać wyłącznie z prawego pasa.

Kolejna zmiana również została zapowiedziana w programie Porozmawiajmy o Branży, a teraz nabiera legislacyjnego kształtu. Dotyczy rowerzystów. Pierwszeństwo powinien mieć rowerzysta znajdujący się na przejeździe rowerowym oraz taki, który wjeżdża na przejazd rowerowy.  Przywrócony ma zostać art.34 ust. 4 Prawa o ruchu drogowym, który zakazywał rowerzyście wjazd na przejeździe rowerowym  bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

Zapowiadanych zmian jest znacznie więcej, to m.in.

·   obowiązkowe kaski dla młodych rowerzystów,

·   oznakowanie na drogach,

·   obowiązkowy kurs brd dla kandydatów na kierowców.

Marek Dworak, pełnomocnik ministra infrastruktury ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i ruchu rowerowego, będzie ponownie gościem programu Porozmawiajmy o Branży,  w czwartek 09 czerwca o godzinie 20.30. 

Transmisja programu Porozmawiajmy o Branży na portalu szkola-jazdy.pl oraz w naszych kanałach mediów społecznościowych.