W styczniu planowane jest oddanie do użytku nowej siedziby inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Będzie to kosztowało 4,3 mln zł. Inwestorem jest bydgoski ośrodek egzaminacyjny.

Uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych, inowrocławską firmą Mega, odbyło się w piątek.
– Oddział WORD w Inowrocławiu to potrzebna instytucja – mówił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. – Sądzę, że nowy – funkcjonalny i nowoczesny obiekt inowrocławskiego ośrodka spełni oczekiwania mieszkańców.

– Zależy mi na tym, aby standard obsługi wszystkich zdających egzaminy na prawo jazdy był jak najwyższy, dlatego bardzo cieszę się z pomysłu – dodał prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

[caption id="attachment_10126" align="aligncenter" width="1000"] Fot. Łukasz Piecyk/Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu[/caption]

[caption id="attachment_10127" align="aligncenter" width="1000"] Fot. Łukasz Piecyk Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu[/caption]

Siermiężny budynek do rozbiórki

Dlaczego WORD w Bydgoszczy zdecydował się zainwestować w nową siedzibę swojej inowrocławskiej filii? Bo oddział terenowy mieści się obecnie w siermiężnym, około 50-letnim budynku, który nie spełnia podstawowych standardów, m.in. sanitarnych i obsługi klienta. Brakuje m.in. poczekalni i parkingu dla klientów oraz garaży na auta egzaminacyjne.

W ramach realizacji inwestycji powstanie nowy budynek administracyjno-egzaminacyjny oraz pięć garaży na samochody i motocykle egzaminacyjne. Trzeba będzie zburzyć stary, bo na jego miejscu powstanie parking dla klientów. To jednak stanie się w ostatnim etapie prac.

[caption id="attachment_10138" align="aligncenter" width="1000"] materiały Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu[/caption]

[caption id="attachment_10139" align="aligncenter" width="1000"] materiały Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu[/caption]

Inwestycja warta 4,3 mln zł

Całkowita powierzchnia nowego budynku wyniesie 643 m kw. Koszt inwestycji to 4,3 mln. zł, w całości ze środków własnych sfinansuje ją WORD w Bydgoszczy. Prace potrwają ok. 210 dni. Oddanie nowego budynku planowane jest na styczeń przyszłego roku.

Inowrocławski oddział terenowy bydgoskiego WORD-u istnieje od 2014 r. Od początku istnienia przeprowadził około 16 tys. egzaminów.

Jakub Ziębka
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0