Zbudują i… zburzą. Filia WORD-u w Bydgoszczy będzie miała nową siedzibę [wizualizacje, zdjęcia]

wizualizacja inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy

W styczniu planowane jest oddanie do użytku nowej siedziby inowrocławskiej filii WORD-u w Bydgoszczy. Będzie to kosztowało 4,3 mln zł. Inwestorem jest bydgoski ośrodek egzaminacyjny.

Uroczyste podpisanie umowy z wykonawcą robót budowlanych, inowrocławską firmą Mega, odbyło się w piątek.

– Oddział WORD w Inowrocławiu to potrzebna instytucja – mówił marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. – Sądzę, że nowy – funkcjonalny i nowoczesny obiekt inowrocławskiego ośrodka spełni oczekiwania mieszkańców.

– Zależy mi na tym, aby standard obsługi wszystkich zdających egzaminy na prawo jazdy był jak najwyższy, dlatego bardzo cieszę się z pomysłu – dodał prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Fot. Łukasz Piecyk/Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

Fot. Łukasz Piecyk Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

Siermiężny budynek do rozbiórki

Dlaczego WORD w Bydgoszczy zdecydował się zainwestować w nową siedzibę swojej inowrocławskiej filii? Bo oddział terenowy mieści się obecnie w siermiężnym, około 50-letnim budynku, który nie spełnia podstawowych standardów, m.in. sanitarnych i obsługi klienta. Brakuje m.in. poczekalni i parkingu dla klientów oraz garaży na auta egzaminacyjne.

W ramach realizacji inwestycji powstanie nowy budynek administracyjno-egzaminacyjny oraz pięć garaży na samochody i motocykle egzaminacyjne. Trzeba będzie zburzyć stary, bo na jego miejscu powstanie parking dla klientów. To jednak stanie się w ostatnim etapie prac.

materiały Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

materiały Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu

Inwestycja warta 4,3 mln zł

Całkowita powierzchnia nowego budynku wyniesie 643 m kw. Koszt inwestycji to 4,3 mln. zł, w całości ze środków własnych sfinansuje ją WORD w Bydgoszczy. Prace potrwają ok. 210 dni. Oddanie nowego budynku planowane jest na styczeń przyszłego roku.

Inowrocławski oddział terenowy bydgoskiego WORD-u istnieje od 2014 r. Od początku istnienia przeprowadził około 16 tys. egzaminów.

Jakub Ziębka

Wasze komentarze (2)

  1. To nie tylko mieszkańcy ale również i ośrodki szkolenia z Inowrocławia i okolic mają powód do zadowolenia! Jak widać w tym i wielu podobnych wypadkach trafna decyzja Wojewody ułatwiająca życie mieszkańców przyczyni się nie tylko do poniesienia standardów egzaminowania ale również i szkolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.